Polacy musieli szybko przestawić się do nowej rzeczywistości, jaką było życie w izolacji spowodowanej koronawirusem w Polsce. Na kilka tygodni zamknięte zostały niemalże wszystkie miejsca publiczne, które w ramach czterofazowego planu odmrażania gospodarki, zostają stopniowo otwierane. Minister rozwoju zdradziła w Polsat News, że kina i teatry prawdopodobnie otworzą się w czerwcu.

Polacy mogą spodziewać się pójścia na pierwsze seanse już w najbliższych tygodniach. Instytucje kulturalne zostały zamknięte 12 marca. Od tego czasu nie działały m.in. kina i teatry. Seanse można było obejrzeć online, ale wkrótce ma się to zmienić. 

Kiedy Polacy będą mogli pójść do kina? 

Polacy będą mogli pójść do kina prawdopodobnie w czerwcu. Wicepremier oraz minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapytana przez Polsat News, kiedy możemy spodziewać się otwarcia tych placówek, odpowiedziała:

-Ich otwarcie wiąże się z nowym reżimem sanitarnym, ale przyznaję, że trwają obecnie prace nad otwarciem tych instytucji jeszcze w czerwcu

  1. Polacy zdobyli pierwsze miejsce w Europie. Nie ma się czym chwalić, niepokojący wynik
  2. Kelner spojrzał na wiadomość klienta zostawioną na rachunku i nogi się pod nim ugięły. Natychmiast wybiegł z restauracji
  3. Milionerzy: posłuchał widzów i popełnił wielki błąd. Stracił ogromne pieniądze przez banalne pytanie

Luzowanie obostrzeń w Polsce

Polacy na przestrzeni najbliższego miesiąca mogą spodziewać się kolejnych niespodzianek. Oprócz tego, że jeszcze przed wakacjami wyjdziemy do kina czy teatru, możemy również zacząć organizować swoje urlopy, o czym poinformował niedawno minister zdrowia, Łukasz Szumowski. 

Jesteśmy już na trzecim z czterech etapów odmrażania gospodarki w naszym kraju. Chyba nikt nie spodziewał się, że luzowanie obostrzeń będzie następowało tak szybko. Otwierają się kolejne miejsca, co nie oznacza wygaszanie się epidemii. Każdy musi przestrzegać nowego reżimu sanitarnego, aby koronawirus nie wrócił na jesień ze zdwojoną siłą. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

polacy
Fot. youtube.com/Kancelaria Premiera

Jadwiga Emilewicz zdradziła kiedy pójdziemy do kina. 

polacy
Fot. unsplash.com/Julien Andrieux

Prace nad poluzowaniem tego zakazu trwają. 

polacy
Fot. unsplash.com/Krists Luhaers

Na seans prawdopodobnie wybierzemy się jeszcze w czerwcu. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Śmiertelny wypadek pod Warszawą. Ciężarówka potrąciła mężczyznę, nie udało się go uratować
  2. Możliwe wielkie zmiany w urlopach. Polacy mają powód do złości
  3. Borys Szyc nie wytrzymał. Ostro odpowiedział na film TVP, padły groźby
  4. Bokser znalazł sposób na niemowlaka. Pies robi jedną rzecz koło dziecka, wszystko nagrano
  5. 2-letnie dziecko zakażone koronawirusem. Matka opublikowała wpis, nie mieści się w głowie
  6. Nagle Jacek Kurski usunął tweeta. Niewyobrażalne tłumaczenia, sytuacja jakiej nie było

Źródło: polsatnews.pl 

Poprzedni artykuł”Nasz nowy dom”: Katarzyna Dowbor wykazała się niezwykłą wrażliwością. Babcia i wnuk zawsze będą jej wdzięczni
Następny artykułKoniec obowiązku noszenia maseczek? Mateusz Morawiecki przekazał niespodziewaną wiadomość
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.