Polacy przekraczający granicę naszego państwa nie muszą już odbywać obowiązkowej kwarantanny, jednak nie wszyscy. Rozporządzenie dotyczy wyszczególnionych grup osób. Szef MSWiA, Mariusz Kamiński podpisał zmianę rozporządzenia, która opisuje dokładne zasady zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego. Zmiany w rozporządzeniu weszły w życie z dniem 22 maja.

Od 22 maja zmieniono zasady przekraczania polskiej granicy. Rozporządzenie rozszerza tę możliwość o kolejne przypadki. W porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej umożliwiono także poruszanie się między krajami studentom i uczniom. Ta decyzja wynika z odbywających się egzaminów zewnętrznych dla uczniów kończących szkołę w Polsce.

Niektórzy Polacy zostaną zwolnieni z kwarantanny

Zmiany w zasadach przekraczania granicy zostały wprowadzone 13 marca, w momencie ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce. Jednak od pewnego czasu kolejne obostrzenia są zdejmowane albo łagodzone. Zmiany nie mogły nie dotyczyć także granic.

Rozporządzenia Rady Ministrów wskazały na kolejne osoby, które mogą poruszać się pomiędzy granicami naszego państwa bez przymusu obowiązkowej kwarantanny. Zmiany obowiązują od 22 maja.

  1. Nie żyje 22-letnia gwiazda. Miała popełnić samobójstwo, ”Jestem słaba, przepraszam”.
  2. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości
  3. Koniec ”M jak miłość”. W ostatnim odcinku widzowie pobledną, Olek zrobi najgorszą możliwą rzecz.

Kogo dotyczą zmiany w przekraczaniu granic?

W pierwszej kolejności kierowców wykonujących transport międzynarodowy, podróżujących tranzytem za pomocą innego pojazdu niż ten, w którym wykonywany jest transport. Dotyczy to kwestii wypoczynku pracowników. Z kwarantanny zwolnieni są także studenci i uczniowie polskich jednostek edukacyjnych.

Kolejnymi osobami zwolnionymi z kwarantanny są także obywatele krajów członkowskich UE, Konfederacji Szwajcarskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Mogą oni przekroczyć granicę w celu przejazdu do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu, który trwa maksymalnie 12 godzin liczonych od momentu przekroczenia granicy RP.  Jednak w Europie, kolejne państwa decydują się na całkowite otwarcie granic.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

polacy
Fot. eastnews.pl/DOMIN

Nowe rozporządzenia są ściśle związane z łagodzeniem obostrzeń w naszym kraju.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Porażające znalezisko na Białołęce. Kobieta znalazła rozkładające się ciało
  2. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  3. Andrzej Duda poszedł na zakupy. Nagranie zdobywa popularność a internauci pytają o ceny.
  4. Dominika Gwit nie wytrzymała i zalała się łzami. ”W sercu już nie raz na przestrzeni ostatnich lat miałam żal i smutek”.
  5. Najmądrzejsze rasy psów. Już wiadomo, które psy zostawiają inne daleko w tyle.
  6. Ministerstwo zdrowia przekazało najnowsze, tragiczne dane. Zbliżamy się do przykrego rekordu

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułMężczyzna zauważył auto w wodzie. Straż i policja przyjechała od razu, niestety było za późno
Następny artykułIdealne kotlety schabowe wymagają kilku dodatkowych kroków. Warto, smak jest nieziemski
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl