Polacy wciąż popełniają wielki błąd. Wynika on głównie z tego, że mało kto z nas wie, jakie są konsekwencje takiego postępowania. Szczególnie teraz, gdy panują upały, decydujemy się na powszechną metodę radzenia sobie z nimi, która tak naprawdę ma zupełnie odwrotny skutek od zamierzonego.

Przez Polskę przechodzi właśnie fala upałów. Jak sobie z nimi radzimy? Okazuje się, że powszechnie popełniamy ten sam błąd, nie mając wiedzy na temat tego, jak bardzo sobie szkodzimy. 

Polacy popełniają wciąż ten sam błąd

Gdy temperatura na termometrze osiąga ponad trzydzieści stopni Celsjusza, wielu z nas marzy tylko o tym, by się ochłodzić. Najczęściej myślimy wtedy o zimnej lemoniadzie, mrożonej herbacie albo kawie. Wielu z nas decyduje się także na podajnik zimnej wody zamontowany w lodówce. Niestety nie zdajemy sobie sprawy z przykrych konsekwencji.

Picie zimnej wody nie tylko w upały powoduje, że nasz organizm zwiększa pracę nad przywróceniem poprawnej temperatury ciała. Zimny napój jest sygnałem dla naszego organizmu, że coś jest nie tak. Nasze serce zaczyna bić wolniej, rozpoczynają się procesy regeneracyjne, organizm dąży do przywrócenia równowagi. Okazuje się więc, że zimna woda ma o wiele poważniejszy wpływ na nasze ciało, niż nam się wydaje.

  1. Dziś Polaków czeka ogromna zmiana. W całym kraju zaskoczenie
  2. Słowa Wiceministra Finansów wlały trwogę w serca Polaków. Rząd rozważa poważną decyzję, która miałaby kolosalne konsekwencje

Dlaczego zimna woda szkodzi?

Wiadomo już, że picie zimnej wody podnosi temperaturę organizmu, a nie ją obniża. Efekt jest zupełnie odwrotny, chcąc się ochłodzić, powodujemy, że jest nam o wiele goręcej. W krajach egzotycznych i okołorównikowych w upalne dni pije się tylko ciepłą herbatę lub kawę, a wodę najlepiej w temperaturze pokojowej. 

Według badań, które cytuje onet.pl, najlepsza temperatura wody do picia to 16 stopni Celsjusza. Woda o tej temperaturze pozytywnie wpływa na organizm i jest najlepszym rozwiązaniem na gorące dni. Należy także pamiętać, że osoby przeziębione, chore na astmę, a także z migreną w ogóle nie powinny pić chłodnych napojów, ponieważ to wzmacnia objawy choroby.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

polacy
fot.unsplash.com/ShengGeng Lin

Mało kto z nas wyobraża sobie lato bez zimnej lemoniady.

polacy
fot.unsplash.com/ Ryan De Hamerk

Latem mrożona kawa pojawia się w menu każdej kawiarni i restauracji. Pamiętajmy, by zimnych napojów nigdy nie łączyć z jedzeniem. Zimne napoje powodują kurczenie się jelit i trudniejsze trawienie, wówczas możemy cierpieć na wzdęcia. 

polacy
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 01.08.2019. n/z Piesi na przejsciu dla pieszych.

Trudno sobie wyobrazić, żeby Polacy przestali chłodzić się zimnymi napojami latem. Jeśli nie możemy się powstrzymać, powinniśmy pić je bardzo powoli.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramatyczne sceny w McDonaldzie. Nie żyje młoda kobieta
  2. Wystarczy jeden niepozorny składnik, aby nasz rosół zyskał niepowtarzalny, głęboki smak. Prawie nikt o nim nie pamięta
  3. Kochaliśmy go za kultowe polskie filmy i seriale. Polskę obiegła wiadomość o jego śmierci
  4. Tysiące osób bez prądu, ulice jak rzeki, zalane domy. Dramatyczne zdjęcia z Polski
  5. Antek Królikowski oświadczył się Joannie Opoździe? Na jej palcu pojawił się spektakularny pierścionek
  6. Rynkowski znów stanie na ślubnym kobiercu. Ma za sobą traumatyczne przeżycia, ale udało mu się pogodzić z córką, mówił o wspólnej kolacji

Źródło: zdrowie.onet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili: Policja i służby ratunkowe są już na miejscu. Drogę zablokowano, koszmarne zdarzenie w Polsce
Następny artykułLekarka uspokoiła rodziców, mówiąc, że to tylko katar. Kilkanaście godzin później Maksio już nie żył
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl