Wiceminister Spraw Wewnętrznych ogłosił bardzo ważną zmianę, która dotyczy wszystkich Polaków. W związku ze zmianami w przepisach Unii Europejskiej, w Polsce również muszą zostać podjęte ważne kroki. Chodzi o nasze bezpieczeństwo i dorównanie standardom unijnym. 

Polacy muszą się przygotować na ważne zmiany, jakie zajdą w polskim prawie. Wiceminister Spraw Wewnętrznych Paweł Szeferknaker poinformował podczas spotkania z dziennikarzami, że unijne przepisy muszą zostać wdrażane w Polsce, a dotyczą kwestii dowodów, jak podaje polsatnews.pl.

Odcisk palca i podpis

Według standardów unijnych w dowodzie i  e-dowodzie powinien znajdować się odcisk palców. Ten proceder będzie wymagany od osób chcących wyrobić nowy dowód. A co za tym idzie, nie będzie już możliwe zdalne składanie wniosków. Dodatkowo w dowodzie będzie musiał się znaleźć podpis posiadacza, przekazuje polsatnews.pl. 

Wiceminister Szefernaker poinformował w trakcie konferencji, że  dane biometryczne w nowych dowodach będą mogły być odczytane we wszystkich państwach członkowskich UE i taki jest właśnie zamysł nowych przepisów. Jednocześnie wiceminister zaznaczył, że osoby, od których nie będzie można z jakichś powodów pobrać odcisków palców, otrzymają dokument tymczasowy na 12 miesięcy. 

  1. 73-letni miliarder spotyka się z prawdziwą boginią. Zdjęcia 25-letniej Polki zapierają dech
  2. Nadal będą ją po tym zapraszać do TVP? Zofia Klepacka przekroczyła granicę
  3. Małgorzata Rozenek pokazała ogromne tatuaże na rękach. ”Nowa ja”

Co z dowodem dla naszych dzieci?

Jak donosi polsatnews.pl, dzieci i młodzież do 12. roku życia nie będzie zobowiązana do składania odcisków palców, jeśli ich rodzice będą im wyrabiać nowy dowód. Wydawane dowody dla dzieci w tym wieku będą ważne przez 5 lat. 

Od kiedy nowe prawo wejdzie w życie? Wiceminister Spraw Wewnętrznych poinformował, że celem jest, żeby ustawa była przejęta przez parlament do 2 sierpnia 2021 roku. Portal polsatnews.pl donosi, że przedstawiciele MC i MSWiA zapewniają, że pieniądze na sprzęt zapewni rząd, a samorządy nie poniosą dodatkowych kosztów. Dowody będą zmieniane w naszym kraju sukcesywnie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

polacy
fot. eastnews.pl/ARKADIUSZ ZIOLEK

Przepisy będą wchodzić w życie sukcesywnie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Afery ciąg dalszy. Żona Martyniuka ujawniła ile pieniędzy dostawała synowa, kwoty zwalają z nóg
  2. Dramat na zachodzie Polski. Nic nie zwiastowało tragedii. A jednak
  3. Prognoza pogody na weekend. Niewykluczone ”pierwsze opady deszczu ze śniegiem”. Wiemy gdzie
  4. Wielka zmiana w ”Nasz nowy dom”. Jak zareagują widzowie? Katarzyna Dowbor niczego nie zapowiadała
  5. Weszła do mieszkania i zobaczyła męża z psem. Natychmiast chwyciła za telefon, wszystko się nagrało
  6. Pij rano zamiast kawy, dodaje jeszcze więcej energii i opóźnia procesy starzenia. Jej niezliczone właściwości odczujesz już po paru dniach

Źródło: polsatnews.pl 

 

Poprzedni artykułWielkie szczęście w życiu Michała Szpaka. Gratulacjom nie ma końca, radosna nowina obiegła całą Polskę
Następny artykułMartyniuk drży o swoją wnuczkę. Była synowa ujawniła koszmarny plan, dopiero teraz wszystko wyszło na jaw
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl