Polacy z pewnością nie są zgodni co do tego, w jakim kierunku zmierza nasz kraj. Bardzo dobrze pokazały to dość podzielone głosy w lipcowych wyborach prezydenckich. Pojawiają się jednak głosy, które twierdzą, że większość Polaków uważa, że sytuacja w kraju idzie w dobrym kierunku. Jednak czy na pewno tak jest?

Myśląc o dobrej sytuacji w Polsce, nie chodzi tylko o same przekonania polityczne. Warto także zastanowić się nad rozwojem ważnych dla Polski kwestii takich jak szkolnictwo, rozwój i możliwość rozwoju w przestrzeni kulturalnej czy pensje. Polacy są zadowoleni z warunków, w których przyszło im żyć?

Polacy – co tak naprawdę myślą o kraju?

Za nami 25 lat odbudowywania kraju. Pierwszy raz od tak dawna możemy cieszyć się wolnością, a co za tym idzie, inwestować w nasz rozwój. W jakim stopniu Polakom żyje się lepiej? Czy czują, że mają dostęp do szkolnictwa, służby zdrowia? Czy oceniając sytuację w kraju, mamy porównywać ją do minionego ustroju PRL i cieszyć się wolnością, czy raczej dokonać analizy na tle innych krajów europejskich?

Pod jakim względem Polakom może żyć się lepiej? Na pewno dokonując oceny, należy pomyśleć o warunkach bytowych, o tym, czy dobrze prowadzi się u nas własne przedsiębiorstwa, jakie jest prawo pracy i czy idzie ku jego ulepszeniu. 

Ilu Polaków chce zostać w Polsce?

Zdarzają się jednak przypadki, w których nasi rodacy zdecydowali się na życie za granicą, czy to może być dowód na to, że nasz kraj wcale się nie rozwija, a sytuacja staje się coraz bardziej trudna dla, szczególnie dla młodych ludzi? Zanim więc tak naprawdę zastanowimy się, nad stwierdzeniem, że idzie ku lepszemu, musimy przeanalizować szereg obywatelskich kwestii.

Tak czy inaczej, świat idzie do przodu. Coraz bardziej opanowuje nas technologia, która wkrada się do życia każdego. Polska tak samo jak inne kraje uczestniczy w biegu do nowoczesności, która jest przecież niejasną i bardzo zagadkową przyszłością. 

Poprzedni artykułAgnieszka Woźniak-Starak powiedziała na wizji słowa, po których nagle zapadła cisza. Jedno zdanie uderzyło wszystkich
Następny artykułBędzie drugi lockdown w Polsce? Unia Europejska alarmuje i wzywa do zaostrzenia restrykcji, sytuacja jest dramatyczna
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl