Polacy coraz mniej boją się koronawirusa. W badaniu społecznym zrealizowanym dla Onetu ilość ankietowanych wyrażających duży strach przed zachorowaniem spadła aż o 11%. Koronawirus w Polsce ma już dla nas zupełnie inne oblicze niż kilka tygodni temu. Jak wykazało badanie, nasi rodacy bardziej boją się innych kwestii niż zarażenia. 

Polacy coraz mniej boją się zarażenia koronawirusem. Mimo że liczba zakażonych cały czas rośnie, to pomału oswajamy obecność wirusa w Polsce. Jak wykazało badanie społeczne przeprowadzone przez NEUROHM i BRAD Consulting dla platformy onet.pl zaczynamy obawiać się o inne rzeczy niż nasze zdrowie.

Polacy kontra koronawirus – czego się boimy?

Epidemia koronawirusa w Polsce zaczęła się z początkiem marca. Sytuacja na początku była dla nas zupełnie nowa. Słyszeliśmy już, co COVID-19 spowodował w krajach takich jak Chiny czy Włochy. Ogłoszenie stanu epidemiologicznego spowodowało bardzo duży strach przed zarażeniem. Kwarantanna, puste półki, rosnąca liczba zakażonych. Strach przed COVID-19 był bardzo duży.

Badanie, które zostało wykonane przez NEUROHM i BRAD Consulting jeszcze tydzień temu wykazywało, że Polacy bardzo boją się wirusa i codziennie towarzyszy im strach przed zachorowaniem. Ten lęk zaznaczyło aż 57% ankietowanych, (należy podkreślić, że brane były pod uwagę tylko pewne i zdecydowane odpowiedzi). Dziś ten strach dotyczy zaledwie 36% ankietowanych. Teraz Polacy obawiają się czegoś zupełnie innego.

  1. Nie żyje aktor kultowego „Misia”. Smutne informacje przekazał Związek Artystów Scen Polskich
  2. Przenigdy nie zamawiaj w knajpie wody z cytryną. Konsekwencje mogą być opłakane
  3. Odejście z ”M jak miłość”. Widzowie TVP będą zdruzgotani, uwielbiana postać wyjedzie

Koronawirus w Polsce. Polacy nie ufają rządowi?

Jak wykazuje badanie aż 47% badanych wyraża głęboki lęk przed tym, że w Polsce zabraknie pieniędzy. Boimy się o upadek gospodarki i hiperinflację, te kwestie przerażają nas bardziej niż strach o własne zdrowie. Jeszcze miesiąc temu zaledwie 36% ankietowanych wyrażało taką obawę. Dodatkowo nie ufamy decyzjom rządu i boimy się, że ten odpowiednio nas nie ochroni. 21 marca ankietowani wyrazili ten lęk w liczbie 24%, dziś tę obawę wyraża aż 48%.

Jak możemy się spodziewać, każda pandemia, tak samo ta, przyniesie głębokie i nieodwracalne zmiany społeczne i kulturowe. Możemy spodziewać się, że gwałtownie odmieni się rynek pracy. Koronawirus zmusza nas do dystansu. Eksperci straszą, że będziemy musieli go zachowywać jeszcze dwa lata – czy po tym czasie będziemy umieli odzyskać zaufanie społeczne? Jak szybko to się stanie? Odpowiedź poznamy za jakiś czas.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

POLACY
fot.pexels.com/ Cameron Casey

Z badania wynika jasno, boimy się, że rząd nie uchroni nas przed dramatycznymi skutkami pandemii. To przeraża nas bardziej niż możliwość zachorowania.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Coraz więcej osób w metrze. Wraca stan sprzed epidemii, pasażerów przybywa
  2. Jeden kraj jest bliski zwycięstwa. Wspaniałe wiadomości z zagranicy
  3. Natalia Szroeder przekazała tragiczne informacje. Nie żyje jeden z najbliższych członków jej rodziny
  4. Warzywa na patelnię skrywały przykrą niespodziankę. Klient jest wściekły, producent musi się tłumaczyć
  5. Dorota Szelągowska podejrzewa, że miała koronawirusa. Przyznała, kiedy mogła się zarazić
  6. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Trudno uwierzyć, że ich pasek naprawdę został wyemitowany

źródło: onet.pl

Poprzedni artykułSuczka mastifa pobiła absolutny rekord. Właściciele przecierali oczy ze zdumienia przy porodzie
Następny artykułDominika Gwit miała już dość pytań o wagę. Ma ważny powód, dlaczego nie zamierza się odchudzać
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.