Polacy muszą się liczyć z kolejnymi zmianami. Już dziś o północy wchodzą nowe przepisy, które będą obowiązywały część z nas. Zmianie ulegnie limit osób w restauracji czy konieczność zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, oprócz tego będą obowiązywać kolejne restrykcje.

Wszystkie zmiany wynikają z powodu nagłego wzrostu ilości zakażeń koronawirusem. Sytuacja w Polsce codziennie nie przestawia się dobrze. Z tego powodu Ministerstwo Zdrowia podjęło kolejne kroki.

Polacy: zaostrzony reżim sanitarny od jutra

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę powiatów znajdujących się w strefach zielonych, żółtych i czerwonych. Jak przekazuje expresskaszubski.pl od północy 26 września powiat kartuski wchodzi w strefę czerwoną, co oznacza, że mieszkańcy będą musieli dostosować się do zaostrzonego reżimy sanitarnego.

Starosta powiatu Bogdan Łapa cytowany przez expresskaszubski.pl, apeluje do mieszkańców powiatu:

-Czeka nas trudny czas i to właśnie od nas zależy czy wirus będzie się dalej rozprzestrzeniał. Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, apeluję do Państwa o przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych i nowych obostrzeń obowiązujących w czerwonej strefie. 

  1. Pilne: Nie żyje 25-letni muzyk. Zmarł podczas rutynowego zabiegu, rodzina jest zdruzgotana
  2. Lech Wałęsa ma poważne problemy ze zdrowiem, znów musi brać leki. Dramatyczny wpis zaniepokoił
  3. Dagmara Kaźmierska jest wściekła na syna. Conan posunął się o krok za daleko, niczego nie da się już odkręcić

Czerwona strefa – obostrzenia

W czerwonej strefie obowiązują najbardziej zaostrzone zasady reżimu sanitarnego. Wszędzie w przestrzeni publicznej należy zasłaniać usta i noc, oprócz tego nie wolno organizować targów, konferencji ani wydarzeń kulturalnych. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się bez udziału publiczności.

W restauracjach może znajdować się 1 gość na 4 metry kwadratowe powierzchni, starosta powiatu kartuskiego podkreśla:

-Przestrzeganie zaleceń ma na celu ochronę zdrowia i życia nie tylko nas samych, ale naszych rodzin, przyjaciół czy współpracowników. Pamiętając o tym, gorąco apeluję o stosowanie powyższych zaleceń. Bądźmy dojrzali i odpowiedzialni społecznie – zaznacza w oficjalnym oświadczeniu starosta. Aktualną listę powiatów i stref możemy sprawdzić na gov.pl. W czerwonej strefie od 26.09 znajdą się dwa powiaty: wspomniany kartuski i głubczycki. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

POLACY
Fot. Jakub Kaminski/East News, Ciechanow, 27.04.2020.

W czerwonych strefach obowiązuje zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Przykre informacje
  2. Nikt się nie spodziewał. TVN przekazał pilny, pomarańczowy alarm dla części Polaków, fatalne wieści dla osób wracających z weekendu
  3. Co się stało z Michałową z ”Rancza”? Marta Lipińska nagle zniknęła z telewizji, teraz wszystko jest jasne
  4. Gwiazda „Królowych życia” wzięła ślub. Widzowie nie mieli pojęcia, że planuje wyjść za mąż
  5. Polski „żywy Ken” przed operacjami plastycznymi. Jego stare zdjęcia robią furorę, przecieramy oczy ze zdumienia
  6. Polacy uwielbiają dolewać ją do kawy, skutki mogą być fatalne. Zamiast niej lepiej dodać 1 łyżeczkę produktu, który każdy ma w kuchni

źródło: expresskaszubski.pl

 

Poprzedni artykułPamiętacie ”Znachora”? Film ma już niemal 40 lat
Następny artykułPorażający wypadek za kulisami ”Tańca z gwiazdami”. Na próbie ucierpiał tancerz
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.