Polacy mają już tylko 5 dni, aby przygotować się na to, co nadchodzi coraz większymi krokami. Wszystko zostało już zapowiedziane, pozostaje tylko czekać. Akcja zaplanowana jest na 30 października w piątek. Odbywała się już wcześniej, ale teraz niektórzy zastanawiają się, jak będzie wyglądać w dobie szalejącej pandemii. Zostało już niewiele czasu.

Organizatorzy całego przedsięwzięcia zapowiadają, że wszystko wydarzy się w najbliższym tygodniu. Wyznaczona data, to 30 października. Oznacza to, że zostało niecałych 5 dni. Polacy mają niewiele czasu.

Czego oczekują od państwa Polacy?

Polacy oczekują od państwa z pewnością bardzo wiele. Z badania CBOS wynika, że Polacy chcą, żeby państwo zapewniło im wysoki poziom służby zdrowia i edukacji. Spodziewają się również, że będzie zwalczać bezrobocie, jak podaje portal londynet.net.

Niezależnie od wszystkich badań z pewnością każdy człowiek chce czuć się akceptowany przez innych. Nawet jeśli swoimi zachowaniami czy preferencjami odbiega od większości. To właśnie m.in. dlatego w 2016 roku ruszyła pierwsza akcja „Tęczowego Piątku”.

Akcja „Tęczowy Piątek” została zainicjowana przez Kampanię Przeciw Homofobii w celu okazania solidarności z młodzieżą LGBTQ i wspierania jej właśnie w środowisku szkolnym. Z badań, na które powołuje się Kampania, wynika, że aż 70 procent nastolatków LGBTQ ma myśli samobójcze, a blisko połowa z nich mierzy się z depresją.

Jej pierwsza edycja odbyła się 28 października 2016 roku, a w akcji wzięło udział 75 szkół. Dwa lata później było ich już ponad 200, w tym 22 z Warszawy. Za rok 2019 nie ma oficjalnych danych, ponieważ placówki edukacyjne nie musiały już specjalne wcześniej zgłaszać chęci udziału w wydarzeniu.

Kolejna edycja akcji została zaplanowana na 30 października, czyli odbędzie się już za niecałe 5 dni. Wiele osób zastanawia się, jak Tęczowy Piątek będzie wyglądał w sobie pandemii. Odkąd w życie weszły kolejne restrykcje, szkoły średnie musiały przejść na zdalny tryb nauczania.

  1. Nagła i kontrowersyjna decyzja Trzaskowskiego. Dotyczy aborcji w miejskich szpitalach, nikt się nie spodziewał
  2. Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?
  3. Piotr: ”Kobiety powinny zarabiać mniej niż faceci. Jak im się nie podoba, niech zajmują się domem i to za darmo”

Jak będzie wyglądał Tęczowy Piątek?

Tęczowy Piątek w tym roku będzie wyglądał nieco inaczej, niż jego poprzednie edycje. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która tymczasowo zatrzymała lekcje stacjonarne w szkołach średnich. Uczniowie liceów, techników czy zawodówek musieli pozostać w swoich domach.

Okazuje się, że w ramach akcji zostanie zorganizowana wirtualna lekcja z Przemysławem Staroniem — Nauczycielem Roku 2018. Będzie ona zatytułowana Zranieni — ranią, skrzywdzeni — krzywdzą. Jak nie dać się dyskryminacji. Będzie ono trwała standardową jedną godzinę lekcyjną, czyli 45 minut.

Każdy, bez względu na wiek, będzie mógł wziąć w niej udział, ponieważ zajęcia będą emitowane na żywo w mediach społecznościowych m.in. na Facebooku.

— Po niej będzie czas na pytania — mówi Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii, jak cytują jej słowa portal tokfm.pl.

Do Tęczowego Piątku może się przyłączyć każdy z nas. Wystarczy, że tego dnia założymy na siebie coś w kolorach tęczy. Nie muszą to być koniecznie części garderoby — wystarczy coś drobnego jak np. przypinka, torebka, gumka do włosów, bransoletka itp.

Można zadziałać również w swoich mediach społecznościowych. Na nasze zdjęcia profilowe można użyć nakładki Tęczowego Piątku, na Twitterze — specjalnego hasztagu #TęczowyPiątek. Niektórzy na balkonach wywieszają tęczową flagę lub wystawiają chorągiewki, którym później robią zdjęcia i wstawiają na Instagrama. Oczywiście z odpowiednim oznaczeniem akcji.

Weźmiecie w niej udział 30 października?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Kolejny Tęczowy Piątek rusza już 30 października.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  2. Nie żyje polski piosenkarz, tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Jego występy przez lata podziwiali turyści z całego kraju
  3. TVP przekazało Polakom zatrważającą wiadomość. Niestety, było już za późno
  4. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków
  5. Z samego rana ministerstwo zdrowia opublikowało komunikat. Dotyczy każdego bez wyjątku
  6. Tadeusz Rydzyk zastawił się jak Kaczyński. Kordony policji ruszyły pod Radio Maryja, zadziwiające sceny
  7. Piorunujące i oszałamiające, mało znane zastosowania soku z ogórków kiszonych. Na odchudzanie, odporność i marynowanie mięsa

Źródła: wikipedia.org, facebook.com, tokfm.pl, londynek.net

 

Poprzedni artykułZakonnica zabrała głos po decyzji TK ws. aborcji. Podobnego wyznania nikt się nie spodziewał
Następny artykułCzy uważasz, że w Polsce powinno zostać wprowadzone euro?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl