Polacy borykają się wciąż z jedną kwestią. Okazuje się, że dotyczy ona aż 40 procent naszego młodego społeczeństwa. Dane z urzędów statystycznych 32 europejskich krajów właśnie trafiły do Eurostatu. Polska nie wypada na tle innych państw najlepiej. Wychodzi na to, że wciąż zmagamy się z jednym, poważnym problemem.

Urzędy Statystyczne wszystkich krajów Europy przesłały dane dotyczące sytuacji społecznej w ich państwach do Eurostatu, czyli Europejskiego Urzędu Statystycznego. Ów urząd sporządził raport, z którego wynika, że Polska przoduje wśród niechcących się usamodzielnić ludzi. Tacy Polacy to aż 40 procent młodego społeczeństwa.

Polacy wciąż mieszkają z rodzicami

Główny Instytut Statystyczny przesłał do Eurostatu informację na temat sytuacji mieszkaniowej Polaków. Z ustaleń GUS-u wynika, że aż 43,9% rodaków w wieku od 25 do 34 lat nadal mieszka z rodzicami. Szacuje się, że jest to około 2,4 miliona osób.

Należy zaznaczyć, że w badaniu nie są branie pod uwagę osoby w tym przedziale wiekowym, które mieszkają w akademiku lub w koszarach w przypadku żołnierzy. Ambaras polega na tym, że urząd nie jest w stanie ocenić, czy taka osoba po stracie miejsca zamieszkania wróciłaby do domu rodzinnego, czy kupiła bądź wynajęła mieszkanie.

  1. 6-letnia dziewczynka skarżyła się na ból nosa. Po prześwietleniu lekarze zbledli, natychmiast przeprowadzili operację
  2. Żałoba, oczy pełne łez, rozpacz, córka Magdy Gessler zmarła w strasznych okolicznościach. Po latach gwiazda TVN wszystko opowiedziała
  3. Na operacje plastyczne wydała prawie 2 miliony, przeszła aż 50 zabiegów. Było warto?

Fatalna sytuacja mieszkaniowa młodych, jedna z najgorszych w Europie

GUS w 2015 roku podał, że aż 46 procent rodaków w wieku 25-34 lat mieszka z rodzicami. Jak donosi Interia, takie dane były nie tyle wynikiem niesamodzielności, ile bardzo złej sytuacji mieszkaniowej. W ostatnich latach zaobserwowaliśmy delikatną poprawę w tej kwestii.

A jak wypada Polska na tle innych krajów Europejskich? Gorsza sytuacja mieszkaniowa panuje jedynie w 9 na 32 przebadanych europejskich państw. W Chorwacji, Macedonii, Serbii, Grecji i Słowacji szacuje się, że z rodzicami mieszka ponad 50% osób w wieku 25-34 lata. Zupełnie odwrotna sytuacja ma miejsce w krajach skandynawskich, gdzie procent takich osób to zaledwie kilka. W przypadku tej tendencji nie chodzi tylko o zasobność portfela, na którą młodzi ludzie narzekają najbardziej, ale także o bardzo ważne czynniki kulturowe i wzorce społeczne.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

polacy
fot. pexels.com/Gustavo Fring

Wiek 25-34 w założeniach kulturowych w Polsce to czas usamodzielnienia się i zakładania rodziny. Tymczasem okazuje się, że młodzi rodacy rezygnują z tego modelu. Jedną z największych przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak funduszy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  2. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
  3. Sklepy podnoszą ceny najpopularniejszych produktów? Niewyobrażalne, ile zapłacimy za masło
  4. Mama zamordowanej Joasi czekała na jeden moment 24 lata. Poruszające pożegnanie wywołuje morze łez
  5. Antek Królikowski znów do wzięcia. Aktor rozstał się z Katarzyną Dąbrowską, była partnerka opublikowała smutny wpis
  6. Porażające doniesienia o Antku Królikowskim. W sieci pojawiła się pożegnalna wiadomość

Źródło: biznes.interia.pl

 

Poprzedni artykułGwiazda ”M jak miłość” jest nieuleczalnie chora. „Jest mi ciężko, trzęsę się. Mogę mieć tylko remisję”
Następny artykułJest decyzja sądu w sprawie kierowcy autobusu. Przyznał, dlaczego był pod wpływem, powód jest wstrząsający
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.