Polacy masowo wykupują rowery, a sklepy specjalizujące się w ich sprzedaży, mimo pandemii koronawirusa, zwiększają zyski. Jeszcze trochę i wiele sklepów rowerowych nie będzie miało czym handlować – mówił WP Sportowe Fakty Marek Bala, szef sklepu z rowerami w Warszawie. Wygląda na to, że jeżeli mamy ochotę na rowerową przejażdżkę, musimy się śpieszyć, gdyż niezbędnego sprzętu niebawem może zabraknąć!

Okazuje się, że pandemia koronawirusa obudziła w nas ducha sportu. WP Sportowe Fakty informuje, że Polacy na potęgę kupują rowery, a sklepy przeżywają prawdziwe oblężenie i odnotowują podwójny wzrost klientów w porównaniu do poprzedniego roku. Nie posiadasz jeszcze roweru? Mamy smutną wiadomość. Tego sprzętu w Polsce może niebawem zabraknąć.

Polacy i boom na rowery

Choć w Polsce, za sprawą promowania zdrowego stylu życia, rowery święcą swój triumf już od kilku lat, w dobie pandemii koronawirusa specjalistyczne sklepy nie mogą mówić o kryzysie. Jak się okazuje, w obecnej sytuacji Polacy kupują rowery jeszcze chętniej. 

Wzrost zainteresowania rowerami w porównaniu do poprzedniego roku wynosi ponad 80 procent – zdradził w rozmowie z WP Sportowe Fakty Rafała Gębara z Decathlon Polska.

Wzrostu sprzedaży nie odnotowują wyłącznie branżowi giganci, bo i lokalne sklepy również nie narzekają na brak zainteresowania. Okazuje się jednak, że rowerów w Polsce może zacząć niebawem brakować.

  1. Agnieszka Hyży przerwała milczenie. Powiedziała całą prawdę o swoim mężu: „To nasze ostatnie wspólne zdjęcie”
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tym razem w kościele, pilny apel do wiernych
  3. Zdjęcie ślubne, które uwielbiali. Po latach zauważyli wstrząsający szczegół

Polacy wykupują rowery

Polacy, korzystając z pracy zdalnej, a także chcąc uniknąć korków w miastach, coraz częściej wsiadają na rower, a kwarantanna sprawiła, że rekreacyjne wycieczki stały się dla nas nowym sposobem spędzania wolnego czasu. Tymczasem, rowerów zaczyna brakować nie tylko w Polsce.

Wyczyszczone są magazyny w Holandii i Azji, a z powodu problemu ze sprowadzaniem komponentów, produkcja rowerów stoi. Polacy, którzy nie mają jeszcze roweru, powinni się śpieszyć, pamiętajmy, tylko by kupować z głową!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Polacy
Fot. MirceaIancu, Pixabay

Polacy masowo kupują rowery, których już zaczyna brakować w magazynach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicy
  2. Od 1 czerwca nowe obostrzenia. Nie ma wyboru, muszą je wprowadzić
  3. Ważna wiadomość dla wiernych. We wszystkich kościołach w Polsce nadeszły ogromne zmiany
  4. Od maja jeden z towarów podrożał o ok. 75%. Ma być jeszcze gorzej
  5. Kasia Kowalska w ironiczny sposób skomentowała koncert TVP. Zapomniała już o swoim w Ciechanowie?
  6. Byłeś ostatnio u fryzjera? Może zadzwonić do ciebie sanepid, zdrowie grupy klientów z woj. łódzkiego zagrożone

źródło: sportowefakty.wp.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.