Polacy powinni wysłuchać apelu Ministra Zdrowia. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Łukasz Szumowski zwrócił się do obywateli z ważną informacją i wielką prośbą. Nie lekceważmy jej i pamiętajmy, że w dużej mierze to od nas zależy, jak w dalszym ciągu potoczy się epidemia koronawirusa w Polsce. 
 
Podczas środowej konferencji prasowej dotyczącej wejścia w życie drugiego etapu znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19, głos zabrał nie tylko Premier, ale również Minister Zdrowia. Łukasz Szumowski wypowiedział bardzo ważne słowa. Ten apel powinni wziąć sobie do serca wszyscy Polacy. 
 
Apel Łukasza Szumowskiego 
 

– Wczoraj jechałem do pracy rowerem i ogromna rzesza ludzi na ulicy albo nie miała maski w ogóle, albo miała ją zsuniętą maskę na brodę. To nie jest odwaga, to nie jest pokazanie, jaki ja jestem dzielny i nie boję się wirusa. To jest lekceważenie tego, że mogę zakazić innych. To jest objaw egoizmu. Dlatego bardzo proszę i bardzo apeluję, w przestrzeni publicznej zakładajmy maski – powiedział Łukasz Szumowski. 

Minister Zdrowia w apelu do Polaków podkreślił, że mimo znoszenia obostrzeń musimy pozostać odpowiedzialni i choć wcześniej maseczki nie było potrzebne, teraz musimy je nosić, by chronić innych. To jednak nie jedyne, co Łukasz Szumowski miał nam do powiedzenia.  
  1. Premier Morawiecki spotkał się z dziećmi. Nikt nie spodziewał się jego słów
  2. Zrozpaczeni dziadkowie Kacperka ujawniają prawdę o rodzinie. Porażające słowa
  3. Koronawirus: Jest ważny apel Belgów. Jedzcie frytki przynajmniej dwa razy dziennie

Polacy a koronawirus

Choć Polacy w większości stosują się do zaleceń rządu, wciąż nie brakuje tych, którzy decyzji podchodzą w sposób lekceważący. Minister Zdrowia uczulił, by w najbliższych dniach zachować szczególny rozsądek. 

Bardzo proszę o rozsądek podczas majówki, od tego zależą kolejne decyzje o zniesieniu obostrzeń – zaapelował Łukasz Szumowski, uświadamiając, że od naszych czynów, zależą losy życia społecznego w dobie epidemii koronawirusa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 Łukasz Szumowski podczas dzisiejszej konferencji zaapelował do Polaków.

polacy
fot. wikipedia.org

Minister Zdrowia zauważył, że niestety nie wszystko podchodzą do obostrzeń odpowiedzialnie.

ZOBACZ TEŻ:
Poprzedni artykułGrażyna Torbicka przygotowywuje się do nowej roli. Wielkie zmiany w życiu gwiazdy
Następny artykułImieniny Katarzyny. Najpiękniejszy wierszyk dla każdej fajnej Kaśki
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.