Polacy muszą się liczyć z pewnym niebezpieczeństwem. Właśnie wydano pilne ostrzeżenie. Z pewnością wiele osób będzie niezadowolonych, trzeba się przygotować na niebezpieczeństwo pierwszego stopnia, informuje TVN24. Lepiej wiedzieć, w których regionach kraju trzeba najbardziej uważać. To zjawisko jest często przez nas bagatelizowane.

Polacy w czwartek mogą spodziewać się groźnego niebezpieczeństwa. Właśnie wydano pilne ostrzeżenie w tej sprawie. Chodzi o jedną rzecz, którą na co dzień możemy umniejszać.

Polacy: pilne ostrzeżenie

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnymi i gęstymi mgłami. Ma ona wystąpić w województwie świętokrzyskim.

Konkretne powiaty i miasta, które zostały objęte ostrzeżeniem to: kielecki, Kielce, starachowicki, ostrowiecki, opatowski, sandomierski, stalowowolski, niżański, kolbuszowski, mielecki, tarnobrzeski, Tarnobrzeg, staszowski, dąbrowski, buski, pińczowski, kazimierski.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wiele osób zapewne zada sobie pytanie: czym jest zagrożenie meteorologiczne pierwszego stopnia? Zagrożenie meteorologiczne pierwszego stopnia, według definicji IMGW, przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Mogą one być na tyle groźne, że będą powodowały straty materialne oraz realne zagrożenie zdrowia i życia. Trzeba wtedy koniecznie na bieżąco śledzić pozostałe komunikaty.

Mieszkańcy tych regionów powinny szczególnie uważać na gęste mgły. Widzialność w ich zasięgu może wynosić od nawet 50 do 200 metrów. Alarmy będą ważne do godziny 8 w czwartek.

Taka pogoda to szczególne zagrożenie dla kierowców oraz pieszych. W takich warunkach ograniczonej widzialności nietrudno jest o kolizję lub wypadek.

W czwartek rano trzeba zachować szczególną ostrożność na jezdni. Polacy mogą sobie nie zdawać sprawy, że może być bardzo niebezpiecznie. IMGW ostrzega.

  1. Stanie się już w piątek, wszyscy są w gotowości. Szef kancelarii premiera potwierdza
  2. Z ostatniej chwili: Minister zabrał głos ws. lockdownu. Polacy wstrzymali oddech
  3. Atak nożownika po proteście w Gdyni. Pociął twarz mężczyźnie, który bronił obrażanych kobiet

Prognoza pogody na czwartek

Czwartek 29 października upłynie pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia we wszystkich częściach kraju. Pochmurność będzie wzrastać do dużego. W dodatku z zachodu w głąb kraju będą przemieszczać się opady deszczu, które mogą przynieść nawet do pięciu litrów wody na metr kwadratowy.

Jedynie na wschodnich krańcach Polski nie będzie padało. Termometry pokażą maksymalnie 15 kresek powyżej zera. Od 11 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 13 w centrum kraju, po 15 na Podkarpaciu. Mieszkańcy Karkonoszy i Tatr mogą spodziewać się opadów śniegu.

Wiatr będzie wiał z zachodu oraz południowego zachodu. Nie ma co się go obawiać, ponieważ synoptycy prognozują, że będzie on słaby i umiarkowany. Jedynie w górach może się rozpędzić do 80-100 kilometrów na godzinę.

Pamiętajcie o wydanym ostrzeżeniu. Mgły przez wielu są bardzo często bagatelizowanym zagrożeniem. A przecież w trakcie utrudnionej widoczności doszło już do niejednego nieszczęścia. Lepiej wtedy zdjąć nogę z gazu i mieć oczy dookoła głowy.

To niejedyne takie ostrzeżenie, o którym informowaliśmy w ostatnich dniach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poruszające słowa uczestniczki Powstania Warszawskiego o proteście kobiet. Wideo obiegło sieć, łzy same napływają do oczu
  2. Nieoficjalne: czy będzie pełny lockdown, zamknięte szkoły i sklepy? Minister zdrowia chce ogromnych restrykcji
  3. Pilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?
  4. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza
  5. Pilne: Nie żyje książę, był czwarty w kolejce do tronu. Miał 38 lat
  6. Tadeusz Rydzyk pociągnął prezydenta za język. Nie wyprze się swoich słów sprzed kilku lat
  7. Masz w kieszeni 5 złotych? Biegnij po składniki na wybitne ciasto, błyskawiczne i tanie, smakuje jak niebo

Źródło: tvn24.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl