Polacy coraz chętniej wybierają na żony kobiety zza granicy. Na portalu wykop.pl pojawił się ostatnio bardzo ciekawy wpis, w którym opisał obecną sytuację polskich mężczyzn, których nie tylko jest mniej niż Polek, ale którzy coraz częściej szukają miłości za granicą.

Wpis stał się tak popularny, że szybko trafił na stronę główną i zapełnił się setkami komentarzy. Komentarze pod postem niestety nie były zbyt przychylne dla Polek.

Polacy nie chcą się żenić z Polkami?

Autor wspomnianego wpisu w serwisie wykop.pl wykazał, że kobiety urodzone w latach 90. kilkukrotnie przewyższają swoją liczbą mężczyzn urodzonych w tym samym czasie. Polska ma jeden z najwyższych wskaźników feminizacji w Europie. Polek jest znacznie więcej niż Rosjanek czy Ukrainek. W małych miejscowościach także przeważają mężczyźni. Kobiety, jak wynika ze statystyk, skupiają się w dużych miastach, dlatego dysproporcja w niewielkich ośrodkach miejskich jest tak duża.

Niemal równa liczba kobiet i mężczyzn jest w stolicy Polski — na 100 kobiet przypada 112 mężczyzn według wyliczeń autora wpisu. Tak duża dysproporcja w innych częściach Polski (zwłaszcza na wsiach) skutkuje tym, że dużą popularnością cieszą się takie produkcje telewizyjne jak, Rolnik szuka żony czy Chłopaki do wzięcia.

Jednak niewielka liczba Polek nie jest jedynym powodem, dla którego Polacy nie chcą się z nimi żenić. Autor wpisu na popularnym portalu wyraził również wątpliwość w dobre intencje polskich kobiet — według niego i komentujących wpis mężczyzn, Polki sprawiają same problemy — są roszczeniowe, albo ładne i puste, albo mądre i niezadbane.

  1. Cały świat pogrążony w żalu. Nie żyje wspaniała aktorka, wszyscy widzieliśmy film z jej udziałem
  2. Tadeusz Rydzyk na politycznej wojnie. Nikt się tego nie spodziewał

Polki mają duże wymagania

Ponadto, mają bardzo duże wymagania i ciągle żądają od partnera więcej. Według komentujących wpis Polaków, Polki są również nastawione na zysk, karierę i nie chcą zakładać rodziny. Mężczyźni są więc zmuszeni do szukania miłości i rodzinnego ciepła wśród mieszkanek innych krajów.

– Nie mam problemu z kobietami, ale żony będę szukał za granicą. – napisał użytkownik portalu w komentarzu pod wpisem .

Autor wpisu na portalu wykop.pl proponuje, by szukać żon w Izraelu i krajach Ameryki Łacińskiej. Według niego Izrael cierpi na duży przyrost naturalny kobiet, a mieszkanki biednych latynoskich krajów chętnie przyjadą do Polski. Jasne włosy i oczy, którymi szczycą się Polacy, mają być dodatkowym atutem — dzięki takiemu egzotycznemu wyglądowi, kobiety z Ameryki Łacińskiej mają łatwiej zakochać się w polskich mężczyznach.

Polacy chętnie wybierają na żony Ukrainki i Rosjanki?

Wpis użytkownika serwisu wykop.pl nie jest do końca nieuzasadniony. W ostatnich latach Polacy coraz częściej wybierają żony zza granicy — najchętniej Rosjanki, Ukrainki i Białorusinki. Z danych GUS wynika, że w ostatnich latach małżeństwa między Polakami a Ukrainkami wzrosły o 38%! W samym 2016 roku w mazowieckich urzędach stanu cywilnego zarejestrowano aż 255 polsko-ukraińskich ślubów.

Dlaczego Polacy wolą Ukrainki czy Rosjanki? Najczęściej z powodu…ich skromności. W dużym materiale dla Newsweeka kilkoro Polaków, którzy zdecydowali się na mariaż z mieszkanką Ukrainy czy Rosji przyznają, że kobiety zza wschodniej granicy są bardziej rodzinne i nigdy nie będą stawiać kariery ponad dzieci czy męża. Ukrainki i Rosjanki często pochodzą z małych i biednych miasteczek, więc przyjazd do Polski jest dla nich zupełnie innym światem — zmianą statusu społecznego. Polacy jawią się im więc niemalże jak bohaterowie z amerykańskich filmów. Polacy twierdzą również, że Polkom bardzo trudno dogodzić i zaimponować. Ukrainki i Rosjanki mają być według polskich mężczyzn ładniejsze i cieplejsze.

Czy Polki naprawdę są zimne i roszczeniowe? Trudno opisać całą grupę skupiając się tylko na wybranych, negatywnych cechach. Okazuje się, że nie tylko Polacy są rozczarowani Polkami. Polki również wolą mężów zza granicy, jak dowodzą statystyki. Polki zawierają małżeństwa binacjonalne aż 3 razy częściej niż Polacy. Kogo wolą polskie kobiety? Powszechnie mówi się z przekąsem, że polskie dziewczyny lubią „czarnych i Arabów”. Jednak to nie jest do końca prawdą — Polki najczęściej stają na ślubnym kobiercu z Anglikami, Niemcami i Włochami.

Dlaczego akurat te nacje są najbardziej atrakcyjne dla Polek? Badacze stawiają na tzw. hipergamię, czyli praktykę poślubiania kogoś o wyższym statusie społecznym i materialnym. Praktyka ta znana jest od wielu wieków. I choć patriarchat nie jest już tak bardzo jawny, jak kilka wieków temu, to pewne zachowania są wciąż obecne w naszej kulturze. Czy poprawa statusu społecznego jest jedynym powodem, dla którego Polacy odchodzą w odstawkę, a Polki poślubiają mężczyzn z bogatszych krajów?

Niekoniecznie. Polki coraz częściej otwarcie przyznają się do niechęci do mężczyzn z własnego kraju. Otwarcie granic i ogólna globalizacja, możliwość łatwego i taniego podróżowania za granicę pokazują, jak żyje się w innych krajach i kulturach. Polki nie muszą wychodzić za Polaków, jeśli nie chcą. Polacy to już nie jedyna partia w mieście.

Nieważne co stoi za tym, że Polacy i Polki wolą albo nie brać ślubu wcale (co zdarza się coraz częściej), albo stawać na ślubnym kobiercu z osobą z innego kraju. Na pewno nie warto wierzyć w krzywdzące stereotypy i wytykać sobie wzajemnie wad i generalizować, bo to jest chyba najgorsze — nieważne czy to Polacy obrażają Polki, czy Polki Polaków.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Mateusz
fot. pexels.com/
Pixabay

Polacy coraz chętniej wybierają na żony kobiety zza granicy. (zdjęcie poglądowe).

ZOBACZ TEŻ:

  1. Właśnie ogłoszono, od 16 września wchodzi w życie nowy zakaz. Wielki cios dla wielu Polaków
  2. Szumowski mówi, co się będzie działo jesienią w Polsce. Niczego nie ukrywał
  3. Przepowiednie dla Polski. Jasnowidz wyjawił, co stanie się w 2020. Porażające
  4. Żona skarżyła się na ogromny ból brzucha. Gdy lekarze podali przyczynę, mąż złożył pozew o rozwód
  5. Dagmara Kaźmierska błaga o pomoc. Trwa dramatyczna walka z czasem
  6. Teraz pełno ich w sklepach, mówią o nich „owoce mocy”. Niesamowicie poprawiają wygląd skóry i stan naczyń krwionośnych, nie przegap sezonu

Źródło: newsweek.pl, wp.pl, rp.pl, natemat.pl

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.