Połączenia lotnicze zostały zawieszone już 15 marca. W sobotę jednak rząd ma poinformować o etapach odmrażania połączeń. Jak podaje Interia, wiceminister infrastruktury – Marcin Horała, powiedział, że pierwsza faza obejmie rejsy krajowe. Międzynarodowe loty zostaną wznowione w późniejszym terminie. Kiedy wejdziemy na pokład? Ta informacja zaciekawi wielu.

Połączenia lotnicze- te krajowe i międzynarodowe, zgodnie z rozporządzeniem, są wstrzymane do 23 maja. O tym, czy loty zostaną wznowione, rząd ma poinformować w najbliższą sobotę.

Połączenia lotnicze wkrótce powrócą

Wszystkie międzynarodowe i krajowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe zostały zawieszone jeszcze w marcu. O tym, kiedy ponownie będzie można wejść na pokład samolotu, poinformował wiceminister infrastruktury: 

W sobotę 23 maja r. wygasa aktualne rozporządzenie Rady Ministrów, które do 23 maja całkowicie wstrzymało loty. Będzie nowe rozporządzenie, które ten zakaz w pewnej formie przedłuży- poinformowała Interia o słowach Marcina Horały. 

Według wiceministra wszystko wskazuje na to, że wejdziemy w pierwszy etap odmrażania lotnictwa, czyli przywrócenia lotów krajowych w najbliższym czasie. Horała, jako prawdopodobny termin podał początek czerwca.

  1. Joanna Koroniewska pokazała zdjęcie z wizyty u fryzjera. Fani są wzburzeni, złamała zasady sanitarne
  2. Na jaw wyszedł jeden z największych sekretów Krzysztofa Rutkowskiego. Do tej pory tylko najbliżsi wiedzieli
  3. Kiedy rekrutacje do liceum? MEN podał terminy, spore zmiany, wielu nie będzie zadowolonych

Loty wznowione od czerwca

Okazuje się, że połączenia lotnicze będą wznawiane fazowo, a pierwsza z nich dotyczyć będzie tylko lotów krajowych. Wszystko będzie jednak działać w nowym reżimie sanitarnym. Zostaną wprowadzone obostrzenia dla pasażerów, lotnisk i linii lotniczych:

Rozstrzygające w naszym przypadku będzie stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego. Ono będzie wiążące. I na jego podstawie Urząd Lotnictwa Cywilnego przekaże oficjalnie portom lotniczym i liniom, wymogi, jakie będą musieli oni spełnić, aby ruch lotniczy był bezpieczny- poinformował wiceminister infrastruktury Polską Agencję Prasową.  

Od 1 czerwca zostaną wznowione także loty pasażerskie pomiędzy poszczególnymi polskimi miastami. O dobrych wiadomościach poinformowała linia lotnicza LOT. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

połączenia lotnicze
Fot. youtube.com/ Prawo i Sprawiedliwość

Marcin Horała zdradził, kiedy ruszą pierwsze linie. 

połączenia lotnicze
Fot. flylot, Instagram

Niektóre połączenia lotnicze zostaną wznowione na początku czerwca. 

połączenia lotnicze
Fot. pixabay.com/ Free Photos

O pierwszym etapie odmrażania lotów zostaniemy poinformowani 23 maja. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kuria przekazała tragiczne wieści. Nagle zmarł lubiany ksiądz. Miał dopiero 48 lat
  2. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  3. Nikt nie dawał im żadnych szans. Małżeństwo z zespołem Downa po 25 latach, niesłychane, jak się zmienili
  4. Ważna informacja dla rodziców najmłodszych. Premier Morawiecki wyjawił, co czeka nas w najbliższych tygodniach
  5. Test, który ujawnia nasze największe pragnienia. Jedna rzecz zdradzi twój najwstydliwszy sekret
  6. Drugi dzień po zniesieniu obostrzeń a sytuacja coraz gorsza. Ministerstwo ujawniło najnowsze dane, bardzo źle na Śląsku

Źródło: fakty.interia.pl 

Poprzedni artykułSzymona Hołownię zaczepił bezdomny na ulicy. Nie miał pojęcia, że wszystko się nagrywa. Na jaw wyszedł nieznany fakt
Następny artykułNa czym zarabia Łukasz Szumowski i jego rodzina? Ujawniono oświadczenie majątkowe, posiada zaskakującą rzecz
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.