Polak, który zginął ratując dzieci został okrzyknięty prawdziwym bohaterem. 27-latek uratował troje dzieci z morza. Do wypadku doszło na nieoznakowanej plaży w Holandii, w okolicy miejscowości Julianadorp. Pewna kobieta tak przejęła się losem rodziny zmarłego Marcina, że postanowiła im pomóc.

Mężczyzna ratował trójkę dzieci z niemieckiej rodziny, która wypoczywała nad morzem. Holenderskie media okrzyknęły Polaka bohaterem. Po odważnym ocaleniu dzieci z morza, niestety nie udało się go uratować. Teraz rodzina Marcina może otrzymać wielką pomoc.

Polak zginął ratując dzieci

37-letni mężczyzna przebywał w Holandii jako imigrant zarobkowy. Pracował sezonowo, osierocił troje własnych dzieci. Tuż przed śmiercią miał rozmawiać przez telefon z żoną i mówić, że widzi dzieci w morzu i coś chyba jest nie tak. Później odebrała połączenie informujące, że jej mąż nie żyje.

Holenderskie media nagłośniły sprawę. Gdy pewna 22-letnia kobieta z Hagi usłyszała o losie rodziny zmarłego, postanowiła im pomóc.

– Marcin ma w Polsce troje dzieci i żonę. Był pracownikiem sezonowym, więc pomyślałam, że jego rodzina chyba nie jest w dobrej sytuacji. (…) Był jej żywicielem – mówiła w niderlandzkim portalu RTL Nieuws, jak cytuje Radio Zet.

22-letnia Martina Janasz postanowiła, że odnajdzie żonę zmarłego i założy zbiórkę crowdfundingową, by rodzina zmarłego Marcina mogła stanąć na nogi. Choć kobieta początkowo liczyła na to, że uda jej się zdobyć dla rodziny tysiąc euro, do tej pory udało się już uzbierać ponad 240 tysięcy.

Polak zginął w Holandii

Martina przyznaje, że natrudziła się przy poszukiwaniu żony zmarłego.

– Nie było to łatwe, bo miałam mało informacji o rodzinie. Ostatecznie udało nam się znaleźć jego żonę Monikę przez Facebooka – mówiła dla RTL Nieuws.

Martina opowiedziała, że żona zmarłego Polaka była bardzo poruszona jej pomocą. Miejmy nadzieję, że uzbierane w zbiórce pieniądze pomogą żonie i osieroconym dzieciom stanąć na nogi. Przede wszystkim pieniądze mają zostać przeznaczone na sprowadzenie zwłok mężczyzny do Polski oraz pogrzeb. 

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIECIE TU.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

polak
fot. gofundme.com

Zbiórka osiąga ogromny sukces.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczne doniesienia z Polski. Są ciężko ranni, w tym półroczne dziecko
  2. Mieszkańcy miasta w żałobie, nie żyje Patrycja. 20-latka zginęła we własnym łóżku
  3. Makijaż permanentny brwi, który budzi grozę. Przestroga dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić na kosmetyczce
  4. Wielka radość w domu Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha. W końcu się udało
  5. Zasadziła kocimiętkę w ogrodzie. Wyjrzała przez okno i zaczęła przecierać oczy ze zdumienia

 

Poprzedni artykułMało kto widział żonę Krzysztofa Jackowskiego. Jest młodsza o 19 lat i przepiękna
Następny artykułDorota Wellman jeszcze nigdy tyle nie pokazała. W internecie natychmiast zawrzało
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.