Polak, który przez lata reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej, zamarł po długiej chorobie. Niezwykle smutne informacje ze świata sportu, za pomocą mediów społecznościowych, przekazał Polski Komitet Paraolimpijski. Śmierć wybitnego mężczyzny, który odszedł w wieku niespełna 63-lat, dotknęła setki osób. Wszyscy łączą się w bólu z rodziną i bliskimi zdobywcy 18 medali igrzysk paraolimpijskich.

Świat sporu opłakuje śmierć wybitnego pływaka, który dla wielu był prawdziwą inspiracją. Niestety, potwierdzono tragiczne wieści. Nie żyje paraolimpijczyk Mirosław Owczarek. Pływacy Arkadiusz Pawłowski i Zbigniew Sajkiewicz w rozmowie z Polsat Sport wspomnieli swojego mentora i przyjaciela. Polak był niezwykłym człowiekiem.

Nie żyje wybitny Polak

– Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu wczorajszym zmarł wybitny sportowiec Mirosław Owczarek, Paraolimpijczyk, pływak – przekazał w niedzielę na Facebooku Polski Komitet Paraolimpijski. 

Niestety, w sobotę 8 sierpnia po długiej chorobie zmarł Polak, który na zawsze zapisał się na kartach paraolimpiad. Mirosław Owczarek, zdobył łącznie 18 medali igrzysk paraolimpijskich. Sportowiec zmarł, mając niespełna 63 lata. We wspomnieniach kolegów i sportowców, wciąż żyje jako niezwykły człowiek.

  1. Minister edukacji ujawnił całą prawdę o szkołach w Polsce. Rodzice, lepiej usiądźcie
  2. Monika Kurska nie wytrzymała, przerwała milczenie. „Nie chcę tych ludzi znać”

Tragiczne informacje: zmarł Mirosław Owczarek

Mirosław Owczarek, multimedalista igrzysk paraolimpijskich, w tej niezwykłej sportowej imprezie uczestniczył aż pięć razy. Wybitny Polak odegrał ważną rolę w życiu innych sportowców.

Dzięki niemu nauczyłem się rywalizacji. Był moim motorem napędowym, chciałem mu dorównać. Czasem udawało mi się być lepszym od niego – powiedział Polsat News Arkadiusz Pawłowski, najlepszy pływak Paraolimpijczyk w historii, a także zdobywca 20 medali igrzysk.

Niewątpliwie był utalentowany, ale wiedział, że talent to nie wszystko, że musi być jeszcze praca. Nigdy się nie poddawał – wspominał sportowca Zbigniew Sajkiewicz. – Był też fajnym kolegą. To był dobry duch drużyny. Nigdy się nie obrażał. Był medalista od 76 roku, ale zawsze szanował młodszych kolegów, był pozytywnie nastawiony do ludzi – dodał kolega z reprezentacji. 

Brak tak wyjątkowej osoby odczuje nie tylko świat sportu. Wszyscy łączą się w bólu z rodziną i bliskimi Mirosława Owczarka.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
  2. Poznajecie? Dziś obchodzi 77 urodziny, kochało się w niej pół Polski
  3. Norbi namówił żonę na wakacyjny wyjazd. Ale chwileczkę, co oni ze sobą zabrali? Przecieramy oczy
  4. Znaki zodiaku kobiet, którym nie oprze się żaden mężczyzna. Są piękne i czarujące
  5. Znalazł dziwne jajko. Po chwili wykluły się palce diabła, rzucił się do ucieczki

źródło: polsatsport.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.