Polak, który do historii naszego kraju wniósł wiele, odszedł od nas na zawsze. Przekazana informacja wstrząsnęła całą Polską, która właśnie pogrążyła się w rozpaczy. Niestety, choć mężczyzna walczył do samego końca, jednak nie udało mu się zwyciężyć. Bliscy zmarłego są zdruzgotani. Wkrótce odbędą się uroczystości pogrzebowe, w których bez wątpienia weźmie udział wielu Polaków.

Fatalne wiadomości przekazał portal polska-zbrojna.pl. Nie żyje wybitny i ceniony Polak pułkownik Dariusz Kacperczyk. Zasłużony członek Wojska Polskiego odszedł po długiej walce z nowotworem. Miał 49 lat. Cały kraj pogrążony jest w żałobie, a wkrótce będziemy mieli okazję pożegnać go podczas uroczystości pogrzebowych.

Nie żyje wybitny Polak

Zasłużony członek Wojska Polskiego, starszy doradca wojskowy w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ i wieloletni rzecznik w Wojsku Polskim, płk Dariusz Kacperczyk odszedł w wieku 49 lat po długiej walce z chorobą nowotworową. O jego śmierci poinformował portal polska-zbrojna.pl. Jak podano, był to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rzeczników Wojska Polskiego.

Ostatni okres swojej działalności zawodowej spędził w Nowym Jorku, gdzie pracował jako starszy doradca wojskowy w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ. Niedawno zakończył swój pobyt w Ameryce i wrócił do Warszawy, niestety nie na długo. 

  1. Dramat na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza, miał tylko 35 lat
  2. „Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia”. Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej

Kim był płk Dariusz Kacperczyk?

Dariusz Kacperczyk był pułkownikiem Wojska Polskiego. Swoją karierę zawodową rozpoczął w latach dziewięćdziesiątych. Był absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i początkowo pracował jako instruktor wychowania fizycznego w Szkole Oficerskiej w Poznaniu. Po jakimś czasie został szefem oddziału sportowców w Śląskim Okręgu Wojskowym.

W 2007 roku poleciał do Iraku jako rzecznik Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Po powrocie do kraju pełnił rolę oficera prasowego w Dowództwie Operacyjnym RSZ. Były rzecznik prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk. rez. Tomasz Szulejko wspomina swojego kolegę po fachu:

– Darek uczestniczył w operacjach poza granicami kraju, był też rzecznikiem misji humanitarnej w Pakistanie, pracował w instytucjach natowskich. Był rzecznikiem z krwi i kości. To on nam, pozostałym rzecznikom w Siłach Zbrojnych RP, wyznaczył poziom – mówił Szulejko.

To wielka strata dla całego kraju.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

Nie żyje płk Dariusz Kacperczyk. Miał 49 lat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Od dziś obowiązuje nowy, surowy zakaz. W ostatniej chwili wprowadzono dwa kluczowe wyjątki
  2. Tysiące osób bało się o swoje życie. Nie mieli gdzie uciec. W Europie wybuchł olbrzymi pożar
  3. Trafiła do ginekologa z bólem brzucha. Prawda okazała się wstrząsająca, wyjęli z niej 24-kilogramową masę
  4. Przez nowotwór stracił dziecko. Odebrało mu mowę, kiedy zdjął lustro w pokoju zmarłej córeczki
  5. Gwiazda serialu „Przyjaciółki” jest w ciąży. Zewsząd sypią się komplementy i gratulacje, wspaniała wiadomość
  6. Niestety, mamy fatalne wiadomości. Dziś ostatni dzień, pojawiły się niepokojące ostrzeżenia

Źródła: polska-zbrojna.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Poprzedni artykułTysiące osób na ulicach, krzyki, policja i sparaliżowane miasto. Za chwilę wszystko się zacznie, Polacy są wściekli
Następny artykułOstatni upalny dzień. Wiemy, gdzie będzie najcieplej, wspaniała prognoza dla Polski
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.