Polak okazał się być wielkim bohaterem. To wspaniały dzień dla naszego kraju. Wszyscy rodacy przeżywali niemałe emocje w związku z dzisiejszymi wydarzeniami. Wielu z nas na moment wstrzymało oddech, jednak wszystko skończyło się jak najlepiej.

Dziś odbył się kolejny etap najważniejszego turnieju kolarskiego w historii świata Tour de France. Polak, Michał Kwiatkowski szybko pokazał, że stanowi poważną konkurencję. Francuski komentator był zachwycony jego pracą, która doprowadziła do bezsprzecznej wygranej 18. etapu turnieju.

Polak bohaterem – Francuzi zachwyceni jazdą Michała Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski wygrał 18. etap konkursu Tour de France. Polak okazał się być bezkonkurencyjny i już na początku etapu stał na czele ucieczki, czyli kolarzy, którzy szybko odłączyli się od grupy startujących. 

Na samym początku starcia Kwiatkowski jechał w grupie kilkunastu konkurentów, ale z każdym kilometrem oddalał się także od nich. Komentator portalu dziennika L’Equipe był wprost zachwycony pokazem mocy Michała Kwiatkowskiego, podczas turnieju mówił:

-Wykonuje na tym etapie niesamowitą pracę. Ucieczka pod wpływem Kwiatkowskiego. Co za praca Kwiatkowskiego – cytuje wypowiedzi dziennikarza sport.interia.pl

  1. 3 śliczne pieski odwiedziły dom królowej Elżbiety. Chwilę później zwijały się w niewyobrażalnych cierpieniach
  2. Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
  3. Lincz w polskiej wsi, wszyscy mieszkańcy pod domem mężczyzny. Doszło do dantejskich scen, ludzie oszaleli

Michał Kwiatkowski był bezkonkurencyjny

Jak tłumaczy portal sport.interia.pl, Kwiatkowski wykonał pracę na dwa etaty. Najpierw pomógł koledze z tej samej grupy Ineos Richardowi Carapazowi. Polak zamęczył rywali, by Carapaz mógł zdobywać kolejne punkty. Później Kwiatkowski działał już tylko na swój rachunek.

Michał Kwiatkowski robił wszystko, by wygrać etap Tour de France. Jedynym jego konkurentem w tej potyczce był wspomniany Carapaz. Polak był jednak najsilniejszy i najlepszy, a Ekwadorczyk w ramach wdzięczności oddał pierwszeństwo na ostatniej prostej etapu. Obaj kolarze wjechali na metę, obejmując się, jednak to rower Kwiatkowskiego pierwszy przekroczył linię mety.

Michał Kwiatkowski to czwarty polski kolarz, który wygrał etap Tour de France. Wcześniej, jako pierwszy zrobił to Zenon Jaskuła w 1993 roku i znów w 2014 roku. W 2015 roku zwycięstwo otrzymał Rafał Majka, a w 2017 roku Maciej Bodnar. Kwiatkowski wygrał dzisiejszy etap w wielkim stylu, zachwycając swoją pracą fanów kolarstwa na całym świecie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: przegłosowano ważny zakaz, wszystko pod osłoną nocy. Obejmie wszystkich Polaków
  2. Popełnił kolosalny błąd na grzybobraniu. Nigdy nie rób jak on, trafił do szpitala
  3. Emerytka myślała, że w ziemi leżą ziemniaki. Kiedy odkryła wstrząsającą prawdę, zamarła
  4. MEN pilnie wprowadza ogromne zmiany w szkołach, już od teraz. Dzieci załamane, rodzice wniebowzięci
  5. Stało się. Barbara Kurdej-Szatan w szpitalu, gwiazda pokazała zdjęcie
  6. Na słodko lub na słono – zdania są podzielone. Domowe tosty francuskie zrobisz w parę minut

Źródło: sport.interia.pl

 

Poprzedni artykułTragiczna wiadomość z ostatniej chwili, nie żyje uwielbiany aktor. Miał tylko 36 lat
Następny artykułChcą zamknąć granicę z Polską. Prezydent sąsiadującego kraju ujawnił swój porażający plan
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl