Policja zapowiedziała wzmożone kontrole podczas weekendu majowego. Mandaty mogą być bardzo wysokie, a kontrola dość szczegółowa. Trzeba pamiętać, że wciąż zagraża nam pandemia koronawirusa. Czego się zatem wystrzegać? Jak nie dostać mandatu? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Jak co roku, policja i tym razem wprowadza wzmożone kontrole na długi weekend majowy. Co prawda, funkcjonariusze i rządzący mają nadzieję, że ruch będzie znacznie mniejszy. Policja postanowiła wprowadzić wzmożone kontrole i pilnować każdego szczegółu. O co dokładnie chodzi? Wyjaśniamy.

Policja – wzmożone kontrole

Już od wczoraj, tj. 30 kwietnia, na ulicę wyjechało mnóstwo funkcjonariuszy policji, kontrolujących sytuację na drogach. Z relacji portalu o2.pl dowiedzieliśmy się, że możemy się natknąć także na dużo nieoznakowanych radiowozów z rejestracją obrazu. 

W związku z pandemią koronawirusa ruch na drodze osłabł, ale znacząco wzrosła liczba osób, które przekraczają prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze policji apelują o przestrzeganie przepisów i bezpieczną jazdę.

  1. Łukasz: „Kobieta musi mieć długie włosy i nogi. Być grzeczna i smacznie gotować”
  2. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  3. Ministerstwo Edukacji: „Nie planujemy zajęć w wakacje”. Uczniowie mogę nie zdać do następnej klasy?

Za co mogę dostać mandat?

Mandat możesz dostać za przekroczenie prędkości bądź ogólnie jazdę niezgodną z przepisami, ale funkcjonariusze będą również sprawdzać, czy jesteś przygotowany do stosowania się do zaleceń sanitarnych w związku z przemieszczaniem się w okresie pandemii.

Jak się dowiedzieliśmy z portalu o2.pl, mandat za nieposiadanie maseczki to 500 zł – musisz posiadać ją również w samochodzie, jeżeli jadą z tobą osoby spoza rodziny i najbliższego kręgu. Nadal musimy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych). Możesz zostać ukarany również opłatą administracyjną, która może wynieść od 5 tys. do aż 30 tys. zł.

Przypominamy, że w samochodzie nie musisz mieć maseczki, tylko wtedy, gdy przemieszczasz się sam bądź ze swoimi domownikami.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

informacje
fot. policja.pl

Wzmożone kontrole podczas weekendu majowego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  2. Wielkie zmiany w przemieszczaniu się już 3 maja. Tysiące Polaków ma ogromny powód do radości
  3. Nastolatek zrobił zdjęcie stołu, które stało się hitem. Przyjrzyj się uważnie, zrozumiesz dlaczego
  4. 61-letnia babcia okrzyknięta „najpiękniejszą”. Zrobiono jej sesje w bikini, nie uwierzycie, gdy się odwróci
  5. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Ojcu zostały przedstawione zarzuty
  6. Nagły zwrot akcji podczas konwencji Bosaka. Jeden z polityków nie wytrzymał i wtargnął, sytuacja jakiej jeszcze nie było

źródło: o2.pl

Poprzedni artykułAgnieszka: „Nie mogę przestać myśleć o moim szefie. Jest 17 lat starszy, on też wysyła mi sygnały”
Następny artykułNie żyje legendarny Polak. Niestety odszedł, miał koronawirusa
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.