Policja otrzymała niepokojące zgłoszenie w poniedziałek 29 czerwca. Grupa nastolatków, która wybrała się na wycieczkę rowerową wzdłuż rzeki Soła w Oświęcimiu, natknęła się na coś, co powaliło ich na kolana. Koryto rzeki skrywało prawdziwą tajemnicę. Jak informują funkcjonariusze, trwa postępowanie wyjaśniające. Całą sprawę monitoruje prokuratura.

Policja natychmiast pojechała na miejsce zdarzenia, po tym jak dowiedziała się, że nastolatkowie natknęli się na kości, prawdopodobnie ludzkie. To jednak nie koniec znalezisk w tym miejscu. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Policja ujawniła szokujące zdjęcia

Małopolska policja opublikowała zdjęcie znaleziska, którego dokonała grupa nastolatków. Przy korycie rzeki w Oświęcimiu, młodzi ludzie natknęli się na dwie duże kości, które niewątpliwie wyglądają jak ludzkie. 

– Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zabezpieczyli dwie kości, które leżały w korycie rzeki na żwirze pozostałym po opadającej wodzie. W trakcie penetracji wspólnie ze strażakami tuż pod lustrem wody ujawniono pięć mniejszych kości. O znalezieniu szczątków został powiadomiony prokurator — poinformowano na Facebooku policji. 

  1. Zdjęcia z planu „Rolnik szuka żony” błyskawicznie obiegły sieć. Wszystko przez jeden szczegół
  2. Nikt go nie powstrzymał i nagle wtargnął na wizję, kiedy Magda Gessler udzielała wywiadu. Widzów TVN całkowicie zaskoczył widok ogromnego psa
  3. Nowy banknot pojawił się właśnie w bankomatach w całej Polsce. Ludzie nie mogą uwierzyć, prawdziwy hit

Trwa postępowanie wyjaśniające

Z informacji wynika, że znalezione kości zostaną poddane odpowiednim badaniom, a biegli z zakresu medycyny sądowej postarają się określić m.in. wiek i płeć osób lub osoby, do której należały, jeśli rzeczywiście są to kości ludzkie. 

– W takim przypadku, w trakcie badań zostanie również określony profil DNA, który być może pozwoli na ustalenie, czy szczątki należały do zaginionej na terenie Polski osoby. Na podstawie tych informacji policjanci zweryfikują zgłoszenia zaginięć osób, które do tej pory nie zostały wyjaśnione — dodają funkcjonariusze policji na swoim fan page.

Nie jest to niestety pierwsza taka sytuacja, gdy ktoś przypadkowo znajduje kości. Na początku maja pisaliśmy o kobiecie, która znalazła trumnę w piwnicy. Ta historia przyprawia o dreszcze.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

policja
Fot. facebook.com/Malopolska.Policja

Policja z Oświęcimia otrzymała niepokojące informacje.

policja
Fot. facebook.com/Malopolska.Policja

Grupa nastolatków znalazła kości, najprawdopodobniej ludzkie. 

policja
Fot. facebook.com/Malopolska.Policja

Prokuratura i biegli badają tę sprawę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. „Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic”
  2. RMF: Polscy turyści uwięzieni na Bałtyku. Niewiarygodna wiadomość z Polski
  3. Wszyscy widzieli paragony znad Bałtyku. Teraz wypływają rachunki z zagranicy, jest dużo gorzej
  4. Karol Strasburger obchodzi dziś urodziny. Trudno uwierzyć które, czego mu życzycie?
  5. Nie żyje ekspedientka zarażona koronawirusem. Sanepid szuka klientów sklepu
  6. Zbliża się 2. rocznica śmierci Kory. Widok jej grobu zwala z nóg, ciężko uwierzyć co zrobili fani

źródło: o2.pl

 

Poprzedni artykułUwielbiana przez Polaków telewizja kończy nadawanie. Po 18 latach stacja przestanie istnieć
Następny artykułWiemy, co dziś wieczorem będzie robił Andrzej Duda. Wielu nie spodoba się zachowanie prezydenta
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.