Policja odpowiada na pytania dotyczące poprawnego przebywania na kwarantannie. Jak wiemy, za najmniejsze naruszenie obostrzeń czeka nas słona kara finansowa. Chcąc jej uniknąć, internauci zapytali policjanta o to, czy można bez konsekwencji urządzić grilla na balkonie lub w ogrodzie. Odpowiedź zaskakuje.

Policja udziela porad odnośnie panującej zaostrzonej kwarantanny. Wielu z nas ma wątpliwości, na co można sobie pozwolić, a na co nie. Internauci postanowili zapytać komisarza policji o kwestie związane z urządzaniem grilla w ogrodzie. Inni zastanawiają się nad tym, czy można zapewnić sobie tę kulinarną rozrywkę na własnym balkonie. 

Policja zaskakująco odpowiada

Policja w programie TVN 24 rozwiewała różne wątpliwości dotyczące panującej rozszerzonej kwarantanny. Teraz pogoda staje się coraz ładniejsza, dni są cieplejsze i prowokują do wyjścia na powietrze. Musimy jednak pamiętać, że cieszenie się ładną pogodą nie powinno być w najbliższym czasie naszym priorytetem. Co jeśli jednak chcemy skorzystać z dobrodziejstw wiosny i urządzić grilla w ogrodzie? Czy można to zrobić?

Internauci zapytali inspektora Mariusza Ciarkę, rzecznika prasowego Komendanta Głównego Policji, o to czy można rozpalić grilla w ogrodzie. Inspektor udzielił wyczerpującej odpowiedzi: 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Tak, pamiętajmy, że głównym celem wprowadzonych obecnie ograniczeń, nakazów, zakazów jest izolacja od innych osób, dlatego zależy wszystkim, którzy zwalczają pandemię, aby izolować ludzi. Obejście tych przepisów w jakikolwiek sposób tworzyłoby te przepisy iluzorycznymi.

Komisarz dodaje:

– Jeśli chodzi rodziny, o nasze domy to te obostrzenia są wyłączone. Jeżeli jest to rodzina, mama, tata, dzieci, którzy mają swój ogród, to mogą w tym ogrodzie przebywać, oczywiście z zachowaniem wszystkich środków ostrożności i higieny i wręcz korzystać z dobrodziejstwa, jakim jest taki ogród. Ponieważ wyjście na zewnątrz, przebywanie na słońcu, przebywanie w tym ogrodzie jest również wskazane dla zdrowia.

  1. Biedronka wprowadza maseczki ochronne do oferty. Ich cena zwala z nóg, są inne niż apteczne
  2. Nie wytrzymała i ujawniła sekret królowej, o którym wiedzieli tylko najbliżsi. Wiele osób będzie oburzonych
  3. TVP wyprowadziło ogromne zmiany w ramówce. Widzowie będą zrozpaczeni, pożegnają się z ulubionymi produkcjami

Czy można urządzić grilla na balkonie?

Czy możemy cieszyć się wspaniałą pogodą, grillując w bloku u boku swojej rodziny? Niestety, przepisy mówią jasno, że grillowanie w bloku jest zabronione. Rozpalenie grilla jest sprzeczne z przepisami przeciwpożarowymi. Jak czytamy w gazetalubuska.pl: 

– Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 roku (Dz.U. 2010 nr 109 poz. 719) dotyczącym ochrony przeciwpożarowej niemal wszystkich rodzajów nieruchomości. Zgodnie z ustępem 1 paragrafu 4 rozporządzenia zabronione jest rozpalanie ognia w miejscu umożliwiającym zapalenie się materiałów palnych albo sąsiednich obiektów.

Co ciekawe, w regulaminach wielu spółdzielni mieszkaniowych, również znajdziemy informację o zakazie rozpalania grilla na balkonach.

Wiosna, która wkrótce wprowadzi do naszej codzienności temperatury dodatnie, sprawi, że zapragniemy cieszyć się porzuceniem zimowych kurtek i butów na rzecz lekkich ubrań i opalania zmęczonego zimą ciała. To może sprowokować do łamania kwarantanny. Policjanci bardzo przed tym przestrzegają i przypominają, że za wychodzenie z domu w innej niż nagląca potrzeba, taka jak zakupy czy praca, będzie surowo karana.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

policja
pexels.com/ Min An

Grill to zapach wiosny i lata. Czy musimy odmawiać sobie przyjemności grillowania w czasie kwarantanny? Oczywiście, że nie, pod warunkiem, że będziemy to robić w obecności rodziny, z którą mieszkamy, nie zapraszając żadnych osób trzecich.

policja
fot. unsplash.com/ Johanna Dahlberg

Grill w ogrodzie to wspaniała rozrywka, jednak w aktualnych czasach możliwa jedynie wśród najbliższych, z którymi mieszkamy.

poicja
fot. youtube.com/ Policja lubuska

Policja monitoruje parki i przestrzenie publiczne. Za wychodzenie w celach rekreacyjnych grozi mandat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  2. 600 osób nie żyje, chcieli uchronić się przed koronawirusem. Smutne wiadomości ze świata
  3. Prawdziwa rewolucja w pierogach, jeden dodatek sprawia, że są obłędne. W życiu nie zgadniesz, jaki
  4. Nie masz skrzynki na listy? Masz niewiele czasu, by ją zdobyć, inaczej dostaniesz kosmiczną karę, która zrujnuje Cię finansowo
  5. Na wizji spytali Szumowskiego, czy ukrywają prawdziwą liczbę ofiar. Przez jego reakcję wielu zatkało
  6. Rydzyk bez skrupułów wydał kolejny apel. Radio Maryja upomina się o dodatkowe pieniądze z naszych kieszeni

źródło: tvn24.pl, gazetalubuska.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl