Policja, jak przekazuje portal Interia.pl, od chwili wprowadzenia obowiązku zasłaniania ust i nosa wlepiła już ponad 55 tysięcy mandatów. Rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji, insp. Mariusz Ciarka, zwrócił uwagę na jedną rzecz. Jak się okazuje, wielu Polaków nie ma o niej pojęcia. Jeżeli popełnimy ten błąd, musimy się liczyć z ogromną karą finansową.

Od soboty, 10 października, w związku z epidemią koronawirusa w Polsce zaostrzono obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, a osłony w postaci maseczek, przyłbic i innych, musimy nosić również na ulicy. Policja i rząd podkreślają zasadę zero tolerancji, dla tych, którzy świadomie łamią zapisy. Jak się okazuje, Polacy masowo popełniają ten sam błąd.

Policja wlepiła ponad 55 tysięcy mandatów z brak maseczki

– Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa od chwili jego wprowadzenia, pouczyliśmy ponad 197,5 tys. osób, ponad 55,3 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w ponad 14,6 tys. przypadków skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu – przekazał w niedzielę 18 października rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji, jak informuje portal Interia.pl.

Dodatkowo, w przeciągu zaledwie ostatniej doby, policja nałożyła mandaty na ponad 3840 osób. Inspektor Mariusz Ciarka przypomniał o jednej ważnej rzeczy, o której jak się okazuje, wielu Polaków zapomina, lub też nie wie. Wszystko przez fałszywe informacje.

  1. Magda Gessler otworzyła nową restaurację. Sprawdziliśmy cenę pomidorowej, kwota za zupę powala
  2. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  3. Dramat rodziny, sanepid nagle przerwał pogrzeb. Zaczęły dziać się niebywale smutne sceny

Polacy karani za brak maseczki

Ile wynosi mandat za brak maseczki? Mandat za brak maseczki wynosi 500 zł, a policja w karaniu tych, którzy nie przestrzegają panujących obostrzeń, jest bezwzględna. Dodatkowo funkcjonariusze mogą skierować sprawę do sądu i sanepidu, a wtedy możemy zapłacić karę od 5 do 30 tysięcy złotych. Polacy wciąż zapominają o jednej, bardzo ważnej rzeczy. 

– Warto o tym przypomnieć, bo w przestrzeni publicznej pojawiają się nieprawdziwe informacje, sugerujące masowe uniewinnianie obwinionych. Najważniejsze jest nasze zdrowie – powiedział rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

Jak się okazuje, sprawcy wykroczeń sądzą, że kiedy sprawa zostanie skierowana do sądu, unikną mandatu. Tymczasem, jak przekazał inspektor Mariusz Ciarka, w zaledwie 1 procencie wypadków zapadają wyroki uniewinniające.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

policja
Fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Policja kontroluje komunikację miejską, ulice i inne przestrzenie publiczne.

policja
fot. pexels.com/EVG Culture

Osoby, które nie przestrzegają obowiązku zasłaniana ust i nosa, muszą liczyć się z mandatem. 

policja
Fot. Piotr Molecki/East News

Od chwili wprowadzenia obowiązku zasłaniania ust i nosa policja wlepiła już ponad 55 tysięcy mandatów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Otruli psa, później zakopali żywcem. Nie spodziewali się takiego obrotu spraw
  2. TVN informuje: duże zmiany dla pasażerów w pociągach. PKP wyciągnęło wnioski?
  3. Olek nie żyje, miał tylko 14 lat. Udusił go rok starszy chłopak, byli zamknięci w jednym pokoju
  4. Jedna rzecz przeraża nawet ministra zdrowia. O wszystkim głośno powiedział
  5. Niespodziewane wiadomości o Bożym Narodzeniu w Polsce. Największe media w kraju podały informacje
  6. Wiadomo już w jakich miejscach koronawirus rozprzestrzenia się najbardziej. Przełomowe badanie naukowców nie pozostawia wątpliwości

źródło: wiadomosci.interia.pl, policja.pl

 

Poprzedni artykułCzy powinna powstać czarna lista pracodawców?
Następny artykułTragedia w polskim mieście. Ksiądz zmarł na oczach wiernych, sprawował mszę świętą
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.