Policja poinformowała o niecodziennym zajściu i zaczęła rozsyłać zawiadomienia. Sytuacja jest na tyle poważna, że tysiące Polaków może zostać pogrążonych w rozpaczy. Prokuratura grzmi i wydaje stosowne oświadczenia. Możemy być świadkami prawdziwego skandalu, z którego wielu ludzi nie będzie zadowolonych.

Policja i prokuratura wszczęły postępowanie w sprawie rzekomych oszustw przez absolwentów studiów licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich. Ich tytuły naukowe mogą zostać unieważnione, przekazuje fakt.pl. Wszystko spowodowane rzekomymi działaniami zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się pisaniem prac dyplomowych. 

Policja przeprowadziła śledztwo w sprawie oszustw

Policja i prokuratura wysłały zawiadomienia do rektorów wybranych uczelni w sprawie rzekomego popełnienia przestępstwa przez grupę absolwentów. 7 milionów złotych miał zarobić szef zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem pracami dyplomowymi, przekazuje portal fakt.pl. Jak informuje policja, grupa prawdopodobnie działała przez prawie 4 lata.

-Grupa ta, wykorzystując specjalnie do tego stworzony system informatyczny, prowadziła działalność polegającą na odpłatnym tworzeniu gotowych prac dyplomowych: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, a nawet rozpraw doktorskich. Grupą kierował czterdziestokilkuletni mieszkaniec Warszawy, który odbierał zlecenia – informuje prokuratura okręgowa w Krakowie, cytowana przez fakt.pl. 

  1. Magda Gessler zamknęła usta wszystkim hejterom. Dopiero teraz wyznała prawdę o poważnej chorobie
  2. Pojawiają się, gdy nasza wątroba przestaje wyrabiać. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyć

Ponad 11 tysięcy zamówień na prace dyplomowe

Policja poinformowała, że Warszawiak korzystał z internetowego systemu płatności. Pieniądze wpływały na konta w tzw. rajach podatkowych. Do tej pory udało się zidentyfikować ponad 11 tysięcy zamówień, których suma wyniosła ponad 7 milionów złotych.

Teraz klienci zleceniobiorcy mogą mieć poważne problemy – Podkreślenia wymaga, że w rzeczywistości autorzy prac otrzymywali od kierującego grupą jako swoje wynagrodzenie jedynie 10 proc. opłaty, którą wnosili zleceniodawcy. […] – informuje prokuratura, jak podaje fakt.pl. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

wypadek
Fot. Jan BIELECKI/East News

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie oszustw dotyczących prac dyplomowych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koszmarne sceny w polskim mieście. Nie żyje 9 osób, 7 jest ciężko rannych
  2. Joanna Senyszyn ujawniła, co krzyczeli do niej politycy PiS. Skandaliczne słowa
  3. Koniec, już wszystko potwierdzone. Znikają największe gwiazdy z programu „Królowe życia”
  4. Pożar hotelu w hiszpańskim kurorcie, ewakuowano cały budynek. Ludzie uciekali po elewacji
  5. Martyniuk trafił na żyłę złota, dorabia na polskich weselach. Cena za występ zwala z nóg
  6. Polacy zadają sobie jedno pytanie. Czy dziś jest wyczekiwana niedziela handlowa?

Źródło: fakt.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Poprzedni artykułKoniec, już wszystko potwierdzone. Znikają największe gwiazdy z programu „Królowe życia”
Następny artykułPiotr Żyła dowiedział się ile lat ma Lewandowski. Jego reakcja rozwala na łopatki
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl