Policja po raz kolejny ostrzega Polaków i przypomina o zakazie zgromadzeń, który obowiązuje do odwołania. Konsekwencje nieprzestrzegania tego zakazu mogą sprowadzić na nas mandat, a w zależności od okoliczności, być może także inne nieprzyjemności. Jakiekolwiek zgromadzenia są bowiem teraz nielegalne.

Za nami wdrożenie już trzeciego etapu znoszenia obostrzeń, ale część z nich, określająca zasady funkcjonowania w przestrzeni publicznej, wciąż obowiązuje, a jej złamanie może przynieść wiele problemów.

Policja przypomina o ważnym zakazie

Wszelkiego rodzaju zgromadzenia wciąż są nielegalne, a poza tym dla bezpieczeństwa siebie i swoich bliskich lepiej nie brać w nich udziału. Policja przypomina o tym zakazie przy okazji planowanego na sobotę kolejnego już strajku przedsiębiorców.

Ograniczenie organizowania jakichkolwiek zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań obowiązuje do odwołania. Wyłączone są z niego zakłady pracy, a niedługo planuje się także zezwolić na organizację ślubów. Ponadto podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej konieczne jest zachowanie 2 metrów odległości od innych osób.

  1. Polacy zdobyli pierwsze miejsce w Europie. Nie ma się czym chwalić, niepokojący wynik
  2. Nowoczesny rosół powoli wypiera staropolski przepis. Jeden dodatek sprawi, że domownikom oko zbieleje
  3. Milionerzy: posłuchał widzów i popełnił wielki błąd. Stracił ogromne pieniądze przez banalne pytanie

Policja ostrzega

Udział w nielegalnych zgromadzeniach może zostać surowo ukarany. Policja ostrzega, aby podchodzić do tematu rozsądnie i nie narażać siebie ani innych. Złamanie zakazu może się wiązać z wieloma przykrymi konsekwencjami.

Kolejne obostrzenie, które frustruje wielu Polaków, to obowiązek zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej. Choć początkowo zaznaczano, że maseczki będziemy musieli nosić jeszcze bardzo długo, obecnie rozważane jest zniesienie nakazu. Więcej informacji tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

policja
fot. policja.pl

Za łamanie obostrzeń mogą być surowe kary.

policja
fot. pixabay.com/icsilviu

Policja przypomina o zakazie zgromadzeń.

policja
fot. pexels.com/Gustavo Fring

Ponadto w przestrzeni publicznej wciąż obowiązują maseczki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. „Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci”
  2. Nowe epicentrum epidemii, 300 tysięcy zakażonych, liczba zmarłych przytłacza. WHO potwierdziło
  3. Borys Szyc nie wytrzymał. Ostro odpowiedział na film TVP, padły groźby
  4. Bokser znalazł sposób na niemowlaka. Pies robi jedną rzecz koło dziecka, wszystko nagrano
  5. 2-letnie dziecko zakażone koronawirusem. Matka opublikowała wpis, nie mieści się w głowie
  6. Ministerstwo Zdrowia wydało niepokojący komunikat, jest gorzej, niż mogliśmy zakładać. Sytuacja na Śląsku nadal jest bardzo trudna

źródło: gov.pl; poradnikzdrowie.pl

Poprzedni artykuł1000 zł na wakacje. Kiedy wejdzie w życie, kto może złożyć wniosek? Znamy szczegóły
Następny artykułOjciec sprzedał Monikę, gdy miała 16 miesięcy. Po 26 latach jeden komentarz zmienił wszystko, jest nadzieja
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.