Policja uruchamia nowe kontrole. Wszystko przez coraz częściej zauważalną niesubordynację obywateli względem panujących przepisów panujących w przestrzeni publicznej. Jak informuje TVP Info, w najbliższym czasie każdy z nas powinien mieć się na baczności. Mogą posypać się licznie mandaty, a wszystko przez nieprzestrzeganie bardzo ważnego przepisu!

Polacy powinni być szczególnie uważni w najbliższym czasie. Coraz więcej osób zgłasza, że mimo panujących przepisów, niewielu Polaków się do nich stosuje. Chodzi o poważne zagrożenie życia i zdrowia. Nowe patrole już wkrótce wyruszą w miasto, a policja nie będzie pobłażliwa wobec łamiących nakazy.

Policja będzie kontrolować Polaków – wszystko przez epidemię

Mimo jasnych wytycznych co do stosowania się do zasad reżimu sanitarnego coraz więcej Polaków ignoruje zasady, jakie obowiązują w miejscach publicznych. Należy bowiem zakrywać usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak sklep, galeria handlowa, kino itp., a także w komunikacji miejskiej.

W tej ostatniej coraz rzadziej możemy zobaczyć osoby w maseczkach bądź w inny sposób zakrywające usta i nos. Z tym zjawiskiem walczą już władze Kielc czy Krakowa, gdzie wysyłane są specjalne patrole straży miejskiej pilnujące przestrzegania zasad. Padł pomysł, by specjalne kontrole wysłać także w Warszawie.

  1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  2. Zdjęcie pobitej Dagmary Kaźmierskiej trafiło do sieci. Antek Królikowski skomentował, wspiera gwiazdę „Królowych Życia”
  3. Do sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegół

Mandat za brak maseczki – ile mnie wyniesie?

Strażnicy miejscy lub policjanci za brak maseczki mogą w pierwszej kolejności wypisać jedynie upomnienie, możliwe jest także otrzymanie mandatu w wysokości 500 złotych, lub nawet 30 tysięcy złotych jeśli sprawa trafi do Sanepidu.

– Zwróciliśmy się z prośbą o patrole. Takie patrole byłyby z przedstawicielami policji i nadzoru ruchu – cytuje rzeczniczkę warszawskiego ratusza, Karolinę Gałecką TVP Info.

Jak informuje powyższy portal, pomysł władz Warszawy z wysłaniem specjalnych patroli nie spotkał się z aprobatą. Ratusz jednak zaznacza, że owe patrole mają uświadamiać, a nie karać. Na razie ratusz wciąż oczekuje na oficjalne stanowisko stołecznej policji w tej sprawie. Zachowanie zasad jest bardzo ważne, tym bardziej że na jesień spodziewana jest wzmożona ilość nowych zachorowań – tak zwana druga fala koronawirusa. Rząd bardzo obawia się tego czasu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

POLICJA
Fot. PHOTO PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS POZNAN,/eastnews

Warszawska policja nie potwierdziła jeszcze, że zostaną wysłane specjalne patrole sprawdzające posiadanie maseczki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chrupkie ogórki kwaszone z czerwonymi porzeczkami pokochasz od 1 gryza. Niebywałego smaku nadaje im sekretna przyprawa
  2. Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel
  3. Kinga Duda dostała sekretne zadanie od mamy. Nikt nie miał pojęcia o skrywanej prawdzie
  4. Kasia Kowalska pokazała pierwsze zdjęcie Oli po chorobie. Niesłychane, jak teraz wygląda jej córka
  5. Wielka radość w życiu Joanny Liszowskiej. Nagle wszystko wyszło na jaw, gratulacjom nie ma końca
  6. Widzisz na swoich dłoniach literę X? Dobrze się przypatrz, sprawa jest poważna

Źródło: tvp3.pl


 

Poprzedni artykuł72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma ogromny problem, którego nie da się rozwiązać
Następny artykułKrzysztof Jackowski miał wizję, która budzi dreszcze. Widział ogromną katastrofę, dalej jest tylko gorzej
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl