Policja musiała bardzo szybko interweniować. W ciągu jednego dnia na ulicach polskiego miasta spotkali się przedstawiciele różnych poglądów. Doszło do zamieszek, krzyków, zapanował nagły chaos. Funkcjonariusze dokonali licznych zatrzymań. 

Tłumy ludzi przewinęły się przez ulice polskiego miasta. Wiele osób skandowało za zupełnie sprzecznymi sobie poglądami. Doszło do zamieszek, policja wlepiała mandaty między innymi za spożywanie alkoholu na ulicy, śmiecenie czy postawy faszystowskie.

Marsze w Katowicach – aresztowania i mandaty

Na ulicach Katowic 21 sierpnia doszło do trzech manifestacji. Jedna z nich dotyczyła solidarności z Białorusią, demonstrujący przeszli się ulicami, krzycząc hasła wspierające wschodnich sąsiadów i domagające się anulowania przeprowadzonych niedawno wyborów.

Druga manifestacja dotyczyła osób wspierających społeczności LGBT, przeciwko niej wyszła na ulicę kontrmanifestacja, anty LGBT.  Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował poprzez portal Twitter, że zatrzymano mężczyznę za zachowanie niezgodne z prawem:

-Dziś Polska Policja zatrzymała mężczyznę, który hajlował na demonstracji w Katowicach. Odpowie przed prokuratorem za publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści.

  1. Dramat w restauracji McDonald’s. Kobieta zginęła na miejscu
  2. Nie żyje najstarszy człowiek świata. Nie mógł sobie odmówić niezdrowej „przyjemności” nawet tuż przed śmiercią

Mandaty za alkohol

Jak informuje polsatnews.pl, policja wlepiła sześć mandatów: m.in. za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, używanie wulgarnych słów i zaśmiecanie. 

W Polsce wciąż odbywają się podobne manifestacje, coraz więcej osób publicznych decyduje się na poparcie, jednej ze stron. Odkąd dyskusja o społeczności LGBT przybrała na sile, podobne zachowania widzimy w każdym polskim mieście. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

policja
Fot. Jakub Kaminski/East News

Od czasu prezydenckiej kampanii wyborczej w Polsce wciąż dochodzi do poważnych manifestacji, najczęściej dotyczących zwolenników i przeciwników społeczności LGBT.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niebywałe, media dotarły do Tymoteusza Szydło. Wszyscy byli w błędzie? Odkryli ukrywaną tajemnicę?
  2. Nagła awantura na antenie w TVN24. Na żywo padły obelżywe słowa i mnóstwo wulgaryzmów, sytuacja, jakiej nie było
  3. Kochaliśmy go za kultowe polskie filmy i seriale. Polskę obiegła wiadomość o jego śmierci
  4. Co się stało? Big Boy z ”Gogglebox” żegna samego siebie. ”Spoczywaj w pokoju”
  5. Dziś Polaków czeka ogromna zmiana. W całym kraju zaskoczenie
  6. Ponure wieści o chorej na nowotwór Ochojskiej. Ogromne osłabienie, proszę się trzymać, pani Janino, walka Polki z głodem na świecie imponuje wszystkim

źródło: wprost.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułWstrząsające sceny w polskim mieście. Bezlitosny żywioł uderzył nagle, ludzie nie wiedzieli co robić
Następny artykułWydano pilny alert. Zagrożenie zbliża się do kraju
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl