Policja zatrzymała parę, która podszywała się za funkcjonariuszy. Ta niecodzienna sytuacja wywołała spore zdziwienie na twarzach policjantów. Byli w pełni wyposażeni, niestety nierozważni oszuści zostali zatrzymani i czekają na rozwiązanie sprawy. Ludzie byli proszeni przez przestępców o coś szokującego.

Pomysłowość ludzi nie zna granic, to wiadomo od lat, jednak pewna para wykazała się czymś wyjątkowym. Postanowili, że przebiorą się za funkcjonariuszy policji i ruszą na drogę. Niestety ku ich nieszczęściu zostali ujęci przez prawdziwą policję. Szczegóły sytuacji wyszły na jaw.

Para udawała policjantów

Portal gazetakrakowska.pl donosi, że policja z powiatu Suskiego zatrzymała parę przestępców, którzy podszywali się pod funkcjonariuszy policji. Wszystko wyglądało na bardzo przemyślaną i przygotowaną akcję, ponieważ oszuści byli wyposażeni w prawdziwy radiowóz, mundury, broń, a nawet radar. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymywali niczego nieświadomych kierowców do kontroli i wymuszali łapówki.

Na facebookowym profilu małopolskiej policji pojawił się wpis wyjaśniający zaistniałą sytuację:

–  W niedzielę około godziny 19 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej patrolujący wieś Juszczyn zwrócili uwagę na granatowy samochód, marki VW Passat. Wyglądał on jak radiowozy policji z lat 90. Kierowca i pasażerka ubrani byli w mundury policyjne (niebieska koszula oraz spodnie również były wzoru, których policja już nie używa). Co więcej, posiadali policyjne pagony, pasy, kabury na broń, koszule oraz czapki z białym otokiem. Ich samochód posiadał zamontowane koguty, radiostację i miernik prędkości Rapid – informuje policja.

  1. Dramat Rafała Trzaskowskiego. Błaga o pomoc rząd, nie miał innego wyjścia
  2. Nastolatek z płucami jak staruszek. Choroba zniszczyła jego życie

Policja nie złapała oszustów na gorącym uczynku

Zatrzymani ludzie to mieszkańcy powiatu chrzanowskiego. Portal gazetakrakowska.pl podaje, że para może zostać osądzona o przywłaszczenie funkcji funkcjonariusza publicznego oraz wykroczenie dotyczące posiadania lub używania sygnałów uprzywilejowania i złamania zakazu używania munduru policyjnego, lub jego części.

Rzecznik prasowy małopolskiej policji prosi, aby osoby, które miały styczność z oszustami bezzwłocznie skontaktowały się z organami ścigania:

– Zeznania tych osób oraz pokrzywdzonych są niezbędne, a zarazem kluczowe do dalszego wyjaśnienia tej sprawy, jak również do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej osób, które mogły dopuścić się poważnych przestępstw. Jednocześnie suska Policja informuje, że osoby, które ewentualnie przekazały pieniądze lub od których sprawcy próbowali je wyłudzić, nie podlegają odpowiedzialności karnej – mówi rzecznik, jak podaje gazetakrakowska.pl. 

Zatrzymani ludzie to kobieta i mężczyzna w wieku powyżej 40-stego roku życia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Policja zatrzymała parę podszywającą się pod funkcjonariuszy policji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
  2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś identycznego SMS-a. Ważne ostrzeżenie, nie chodzi o pogodę
  3. Koszmar w szpitalu. Bezsilny pacjent próbował wyjść na czworaka korytarzem, ludzie dookoła tylko patrzyli
  4. Anna Lewandowska zmiażdżona przez znaną aktywistkę. Ostra wiązanka wbija w ziemię
  5. Skóra w popularnym mleku? Mężczyzna nie mógł uwierzyć: „Tkanka mięsopodobna”. Producent odpowiedział
  6. Niezastąpiona surówka z selera korzeniowego, zaledwie 2 główne składniki, pychotka do każdego obiadu

Poprzedni artykułBrzuch małej dziewczynki wciąż rósł. Kiedy lekarz zobaczył, co jest w środku, zaczął nagle panikować
Następny artykułKobieta podpaliła kawę, którą wysypała na folię. Efekt jest oszałamiający, rozwiązuje uciążliwy problem
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl