Policja niespodziewanie wtargnęła na wesele w miejscowości Malanów. Kiedy funkcjonariusze znaleźli się na miejscu, rozpoczęli czynności wyjaśniające.

Wesele to dla wielu osób jeden z najważniejszych dni w życiu. Niestety ze względu na obowiązujące obostrzenia, zabroniono organizowania jakichkolwiek imprez okolicznościowych. Jest to kolejny cios w branżę weselną, która jeszcze nie podniosła się po lockdownie z poprzedniego roku.

Jednak mimo panujących zakazów, niektórzy wciąż starają się prowadzić swoje biznesy i jak widać, są też ludzie, którym przeszkadzają one w szampańskiej zabawie do samego rana.

Wesele przerwane przez policję

Każdy z nas chciałby wrócić już do normalnego życia sprzed pandemii, jednak na ten moment może to być niewykonalne. Mimo to, niektóre osoby chcą choć przez chwilę móc żyć i robić to, co wcześniej było normalne, a teraz objęte zostało obostrzeniami.

W tym wypadku chodzi dokładniej o wesele zorganizowane w miejscowości Malanów w Wielkopolsce. Po tym, jak funkcjonariusze weszli na imprezę, wylegitymowali 81 osób. Na miejscu byli również przedstawiciele sanepidu, którzy zadecydowali o zaprzestaniu działalności lokalu w postaci organizowaniu tego typu imprez.

 – Po wejściu na salę policjanci wylegitymowali 81 osób następnie, po kontroli sanepidu, decyzją powiatowego inspektora sanitarnego wydano decyzję o zaprzestaniu działalności polegającej na organizowaniu imprez okolicznościowych – przekazała policja.

W całej akcji wzięło udział kilkudziesięciu policjantów z Komendy Powiatowej w Turku. Sama interwencja odbyła się w sobotę około godziny 17. Według wyjaśnień policjanci podjęli działania ze względu na podejrzenie popełnienia przestępstwa w postaci wprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodujących zagrożenie epidemiczne i rozszerzenie się choroby zakaźnej.

 – Funkcjonariusze wykonywali czynności z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa określonego w artykule 165 paragraf 1 Kodeksu karnego – mówi asp. sztab. Mateusz Latuszewski z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Policja ma jeszcze przesłuchać świadków, aby móc w pełni wyjaśnić to, na jakich zasadach zostało zorganizowane wesele. Oczywiście wszyscy goście weselni, musieli natychmiast opuścić budynek.

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: TVN24.pl

Poprzedni artykułOprawa muzyczna na pogrzebie Krawczyka wzruszyła żałobników
Następny artykułWiemy, kim są adoptowane córki Krzysztofa Krawczyka