W internecie właśnie pojawiło się nagranie z zatrzymania Gienka z Plutycz. Mężczyzna znany z programu „Rolnicy. Podlasie” został skuty kajdankami na własnej posesji.

Gienek z Plutycz jest doskonale znany wszystkim widzom programu „Rolnicy. Podlasie”. Mężczyzna wraz ze swoim synem bardzo szybko zyskał sympatię widzów nie tylko ze swojego regionu, ale z całej Polski.

Na kanale iAGRO TV na platformie YouTube ukazało się nagranie, na którym widać, jak policja siłą zatrzymała, a następnie zaprowadziła mężczyznę do radiowozu. Cały film rozpoczyna wypowiedź Michała Kołodziejczaka z Agrounii, który zadeklarował, że wspomoże w tej trudnej chwili zarówno Gienka, jak i jego syna.

Gienek z Plutycz zatrzymany

 – Zobaczcie co wydarzyło się w Plutyczach, bo kiedy ja to zobaczyłem, powiedziałem od razu bardzo głośno – nie pozostawię Gienka i Andrzeja bez pomocy! Agrounia pomoże, jak tylko będzie mogła! Udostępniamy naszych prawników do pomocy Gienkowi i Andrzejowi, bo te obrazki to jest szok! Patrzyłem na to wszystko z ogromnym niedowierzaniem. Jak policjant w taki sposób może potraktować skromnego, biednego rolnika? Jak może zakuć w kajdanki na podwórku, na które wcześniej Gienek policjantów zaprosił! Są to dramatyczne obrazki, które pokazują, jak policja potraktowała wielkich przyjaciół i również członków Agrounii – powiedział Michał Kołodziejczak.

Samo nagranie z zatrzymania zaczyna się, jak Gienek jest już przyparty do ziemi przez dwóch policjantów. Jego twarz przylega do gruntu, a jeden z funkcjonariuszy zakłada mu kajdanki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Przez całe nagranie słychać krzyki Andrzeja, czyli syna Gienka, który sam przyznaje, że wpuścił policjantów na posesje, a oni teraz oskarżają jego ojca o pobicie.

Twarz Gienka jest cała w pyle i widać, jak mężczyzna próbuje się uwolnić. Jednocześnie Andrzej zapewnia, że więcej nie wpuści policjantów na swoje podwórko.

Kiedy funkcjonariusze zabrali siłą Gienka do radiowozu słychać też, że mężczyzna zaczął krwawić, jednak policja nie zwraca uwagi o krzyki z tłumu i wsadza mężczyznę do samochodu.

Nie wiadomo co dokładnie było przyczyną interwencji oraz to, jak przebiegała ona przed zatrzymaniem Gienka. Wyjaśnienia ze strony policji mają się ukazać 4 maja.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl

Poprzedni artykułRadosne wieści dotyczące małżeństwa Kwaśniewskich. Była para prezydencka jest niezwykle szczęśliwa
Następny artykułDonald Tusk przekazał smutną wiadomość. Nie żyje Andrzej Osęka