Polityk, znana postać w świecie polskiej sceny politycznej, wieloletni senator, nie żyje. Fatalna informacja obiegła media i poruszyła wiele osób. W sieci pojawiły się liczne kondolencje dla rodziny i wspomnienia zmarłego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – napisał na Twitterze jeden z polityków.

Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje znany polityk, senator. O jego śmierci poinformował pełnomocnik premiera Mateusza Morawieckiego ds. programu Czyste Powietrze Bartłomiej Orzeł.

Stanisław Kogut nie żyje

Fatalna wiadomość obiegła media wczoraj około godziny 18:00. Na Twitterze Bartłomiej Orzeł opublikował smutną wiadomość:

-Nie żyje Stanisław Kogut, były senator. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie – napisał rzecznik Mateusza Morawieckiego.

Śmierć Stanisława Koguta, posła z ramienia PiS i polskiego senatora wstrząsnęła wszystkimi. Polityk miał zaledwie 67 lat. Od jakiegoś czasu przebywał w szpitalu w Goleniowie. Posłanka Barbara Bartuś w rozmowie z Interią powiedziała:

-W tej chwili jesteśmy w szoku. Chorował wcześniej, ale prawdopodobnie główną przyczyną jego śmierci jest COVID-19. Był osobą, która nieraz pomagała innym. Jak słyszał o czyimś nieszczęściu, starał się pomóc. Dziś okazuje się, że w tym trudnym czasie umiera osoba tak u nas znana. Nie ma mocnych na tę chorobę – podsumowała posłanka PiS-u.

  1. Tragiczna wiadomość sprzed chwili. Walczył do samego końca, niestety nie żyje „Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście”
  2. Pilna wiadomość z samego rana. Dotyczy uczniów i rodziców, bezwzględna decyzja właśnie wchodzi w życie
  3. Dagmara Kaźmierska po raz pierwszy bez sztucznych rzęs i makijażu. Fani zdębieli, co za widok

Kim był Stanisław Kogut?

Stanisław Kogut był politykiem i senatorem. Od lat 70. był pracownikiem PKP, a w latach 2000 – 2005 był członkiem rady nadzorczej PKP SA. Od 1989 r. dział w kolejarskiej Solidarności. Od 2005 z ramienia PiS-u pełnił funkcję senatora aż do 2018 roku, kiedy usunął się w cień, został bowiem oskarżony przez prokuraturę o nadużycia swojej funkcji. Nigdy nie przyznał się do winy. 

Stanisław Kogut był działaczem w Małopolsce, pracował i mieszkał w Krakowie. Wielu polityków wspomina, jak wiele dobrego zrobił dla mieszkańców regionu:

-Zrobił w swoim życiu wiele dobrego. Każdy człowiek popełnia błędy, ale pamiętamy wszystkie jego inicjatywy, które służyły bardzo wielu osobom – chorym, niepełnosprawnym, młodym i starszym. Bardzo mi przykro, że odszedł – wspomina polityka posłanka Anna Paluch z PiS-u, cytowana przez Interię.

Informacja o śmierci byłego senatora zasmuciła wielu. Wciąż pojawiają się nowe wpisy na Twitterze wspominające zmarłego. Oficjalna przyczyna śmierci nie została na razie podana.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Politycy wspominają dobre serce Stanisława Koguta.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez 9 dni nikt nie słyszał jego wołania. Porzucony na parkingu pies błagał o pomoc
  2. Media: jutro ostatnia szansa, potem koniec. Kolejne ograniczenie w Polsce, niestety bardzo zła wiadomość dla turystów
  3. Tragedia w polskim mieście. Ksiądz zmarł na oczach wiernych, sprawował mszę świętą
  4. Porażające słowa ordynator szpitala zakaźnego. Nikt nie miał pojęcia, co muszą robić z chorymi
  5. Karol: ”Żonę trzeba od czasu do czasu zdradzić. Musi wiedzieć, że na jej miejsce mam tabuny chętnych i ma się starać”
  6. Polacy ustawiają się w kolejkach po konkretne produkty. Ich skład nie pozostawia wątpliwości

Źródło: wiadomosci.interia.pl

 

Poprzedni artykułOd dziś, 19 października ogromne zmiany w szkołach. Ważna wiadomość dla wszystkich uczniów i rodziców
Następny artykułPilne wieści z samego rana, kolejne obostrzenia. Nie ma już odwrotu, Polacy nie pokonają utrudnień
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl