Polka była u szczytu sławy, gdy nagle odeszła z show-biznesu. Piękna i popularna Joanna Szczerbic w pewnym momencie zniknęła z desek teatru i ekranów telewizyjnych. Wyjechawszy z mężem za granicę, zaniechała swojej kariery. Wiele lat później rodzina przeżyła podwójną tragedię.

Joanna Szczerbic ma na swoim koncie wiele ról w sztukach teatralnych bądź produkcjach telewizyjnych. Po ślubie, gdy nie doszło do premiery filmu jej męża, para wyjechała za granicę, gdzie doczekała się dwóch synów. Obaj poszli w ślady ojca i zostali reżyserami, ale wkrótce jeden z nich ciężko zachorował i zmarł. W dwa lata później, 8 marca 2014 r. odeszła także piękna aktorka. Jej historia mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej…

polka
fot. wikipedia.org/autor nieznany – A Polish film magazine „Film” (weekly), March 12th 1967, front cover. No copyright notice. / Polski tygodnik filmowy „Film”, nr 11 (953) z 12 marca 1967, okładka.

źródło: film.interia.pl

Poprzedni artykułOgromny przełom. Pierwszy kraj od 1 lipca otwiera granice dla turystów
Następny artykułPowrót do pracy. Czy twój pracodawca spełnił zalecenia PIP? Należy upewnić się, czy jesteś bezpieczny
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.