Polka, wywodząca się z okolic Gdańska, wcieliła w życie intrygę, dzięki której przez lata opiewała w luksusy. Przebiegła kobieta udawała zmarłą córkę cara Rosji, karmiąc cały świat niezwykłymi historiami prosto z królewskiego dworu! Kim jest Franciszka Szankowska, która po latach otrzymała miano największej oszustki wszech czasów? 

Anastazja, najmłodsza córka Mikołaja II Romanowa, została zamordowana w wieku zaledwie 17 lat. Informacja o jej śmierci nie przedostała się jednak do opinii publicznej. Sprytna Polka postanowiła skorzystać z nadarzającej się okazji i wejść w rolę ukochanego dziecka cara. Kiedy jej kłamstwo wyszło na jaw? 

Niedoszła samobójczyni

Historia nieprawdziwej księżniczki sięga roku 1920. To właśnie wtedy, w samym środku mroźnej zimy, dwóch policjantów wyłowiło z kanału młodą kobietę, która rzuciła się z mostu. Poraniona i zdezorientowana nie posiadała żadnych dokumentów, a kontakt z nią był ograniczony. 

Anonimowa samobójczyni została przetransportowana do szpitala psychiatrycznego w Dalldorf, gdzie poddano ją intensywnej terapii. Po kilku miesiącach pacjentka zdecydowała się opowiedzieć swoją historię.

– Nazywam się Anastazja Nikołajewna Romanowa – odrzekła.

Polka oszukała cały świat

Żaden z lekarzy nie mógł uwierzyć w to, że ojcem pacjentki jest sam car Mikołaj II Romanow. Poproszono Anastazję o wyjaśnienia. Po chwili namysłu młoda dziewczyna opowiedziała o dworskim życiu, a także zdradziła kilka królewskich sekretów. 

O jej pokrewieństwie z carem miały świadczyć również nietypowe cechy fizyczne. Pacjentka, zupełnie jak najmłodsza córka rządzącego, miała jasnorude włosy, błękitne oczy, zdeformowaną stopę oraz blizny na głowie. Anastazja wspomniała, że próba samobójcza, której się podjęła, związana była ze śmiercią ukochanego mężczyzny i utratą jedynego dziecka.

Choć fałszywa córka Romanowa nawet nie władała rosyjskim, wiele osób, w obliczu tak wielkiej tragedii, zupełnie zignorowało ten fakt. Młoda kobieta była traktowana z należnym szacunkiem, a z czasem zaczęła sobie nawet rościć prawa do majątku po zmarłej rodzinie!

Kim jest Franciszka Szankowska?

Cała sprawa nabrała tak wielkiego rozgłosu, że stała się powodem śledztwa pewnego detektywa. Mężczyzna odnalazł dowody na to, że Anastazja to tak naprawdę pochodząca z Gdańska Franciszka Szankowska, która w czasach wojny była jedną z pracownic fabryki amunicji. Niedługo po tym, gdy jej ukochany zginął na froncie, ta okaleczyła się granatem- stąd charakterystyczne blizny na ciele. 

Gdy tylko Franciszka zrozumiała, że jej kłamstwo wyszło na jaw, postanowiła wyprowadzić się do Ameryki. To właśnie na tym kontynencie zjednała sobie przychylność znajomych Romanowów, a jej życie wciąż wyglądało bajecznie.

Badanie DNA, przeprowadzone po jej śmierci, wykluczyło jakiekolwiek pokrewieństwo fałszywej księżniczki z rodziną cara. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Polka
wikipedia.org

Anastazja Nikołajewna Romanowa, urodzona w 1901 roku, w wieku 17 lat została zamordowana przez tajną bolszewicką policję. 

Polka
wikipedia.org

Franciszka Szankowska, pochodząca z Gdańska Polka przez lata podszywała się pod zmarłą księżniczkę. Choć ponad 80 kobiet próbowało dokonać tego samego, świat uwierzył właśnie jej.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ciało tej kobiety starzeje się w zawrotnym tempie. Ma 20 lat, a wygląda na 80
  2. Najbardziej męska kobieta świata. Pokazała potężne ciało, a ludzie są przerażeni
  3. Zaproszenie na ślub, które wywołało oburzenie: „Obleśne i wulgarne!” Nowożeńcy pokazali niecenzuralne zdjęcia
  4. Teściowa zgotowała synowej koszmar. „Gdy zamieszkaliśmy z nią po ślubie, zaczęło się prawdziwe piekło”

 

 

 

Poprzedni artykułKot siedział za oknem na parapecie wysokiego budynku. „Tak wygląda totalny brak wyobraźni”
Następny artykułAdrianna Biedrzyńska topless! Ma 56 lat, a ciało jak bogini!
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.