Polka, którą podziwialiśmy i niezwykle ceniliśmy, nie żyje. W mediach pojawiły się smutne nekrologi, w których bliscy wspominają ją, jako wspaniałą i mądrą osobę. Dla nas pozostanie symbolem wielkiego talentu, zmarła niezwykła gwiazda.

Media obiegły przykre nekrologi. Zmarła uwielbiana i ceniona Polka, śpiewaczka operowa Agnieszka Kossakowska-Fijałkowska. Wielka gwiazda polskiej sceny operowej i operetkowej, znana ze współpracy ze znanymi osobistościami, także muzyki popularnej.

Nie żyje Agnieszka Kossakowska-Fijałkowska

Agnieszka Kossakowska-Fijałkowska zmarła 12 sierpnia w Warszawie. Miała 89 lat. Rodzina i bliscy są pogrążeni w głębokim smutku. W nekrologu opublikowanym na portalu nekrologi.wyborcza.pl bliscy określili ją wspaniałymi słowami:

-12 sierpnia 2020 roku odeszła od nas nasza najukochańsza Przyjaciółka, Niezwykła Osobowość, Wielkie Serce, Śpiewaczka, Wieloletnia Solistka Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Byłaś naszym Guru. Jesteśmy na zawsze z Tobą – napisały w nekrologu Elżbieta Bocianowska-Sułocka, Barbara Morawska-Jankowska oraz Irena Santor.

  1. Ile lat ma Jolanta Kwaśniewska? Niektórym ciężko będzie uwierzyć w prawdziwy wiek pierwszej damy
  2. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września

Kim była Agnieszka Kossakowska-Fijałkowska?

Agnieszka Kossakowska-Fijałkowska była wielką gwiazdą polskiej opery. Urodziła się 2 września w 1931 roku w Poznaniu. Zaczęła śpiewać już we wczesnym dzieciństwie. Jej wielki talent zawiódł ją do Warszawy, gdzie została solistką Opery Teatru Wielkiego w Warszawie.

Agnieszka Kossowska-Fijałkowska była także znana z udziału w solowym projekcie Grzegorza Ciechowskiego: Obywatel G.C jako śpiewaczka wspierająca. Oprócz tego związana była także z Operetką Warszawską. Miała najwyższy głos kobiecy – sopran. Jutro pożegnają ją największe gwiazdy polskiej muzyki poważnej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVP właśnie poinformowało, nie żyje polski polityk. Kondolencje napływają ze wszystkich stron
  2. Aleksander Kwaśniewski przerwał milczenie, zdobył się na pełną szczerość. Jego opinia ws. pensji dla Agaty Dudy może namieszać
  3. Kobieta od 15 lat jest w ciąży. Pokazała mnóstwo zdjęć swojego brzucha
  4. Wstrząsające odkrycie przy ośrodku wypoczynkowym. Znaleziono ciało młodej kobiety
  5. 17-miesięczny chłopiec trafił do szpitala. Zmarł po zastrzyku podanym przez lekarkę
  6. Kasia po randce dostała porażającego SMS-a od Daniela. Osłupiała czytając dziwną treść

źródło: wikipedia.org, e-teatr.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl