Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Polska artystka zrobiła coming out na okładce magazynu. Wiadomo, jak zareagował jej syn
Karina Sulich
Karina Sulich 23.07.2020 15:20

Polska artystka zrobiła coming out na okładce magazynu. Wiadomo, jak zareagował jej syn

Polka
Fot. sylwia.chutnik, Instagram
Polka dokonała coming outu na okładce magazynu. Wielokrotnie nagradzana artystka, której twórczość cieszy się międzynarodowym uznaniem, w końcu otwarcie przyznała się do swojej orientacji. Opowiadam o swoim życiu, aby wszystkie osoby, które żyją w strachu, mogły choć przez chwilę poczuć się lepiej – wyznała. Reakcja jej syna była niewiarygodna.
Okładka najnowszego numeru magazynu Replika, która ukazała się zaledwie kilka godzin temu, już odbiła się sporym echem, a wszystko za sprawą wyznania, na które po latach zdobyła się słynna Polka. Artystka postanowiła przerwać milczenie.
Znana Polka dokonała coming outu
Polka, która została laureatką Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008, była trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike, a do zeszłego roku jej książki ukazały się w dziewięciu państwach, w końcu przerwała milczenie. Na łamach magazynu Replika powiedziała prawdę o swojej orientacji. Co na to jej syn i dlaczego zdecydowała się na taki krok?
– Nie planowałam coming outu, nie mam ochoty gadać o swoim życiu w gazetach. Ale sytuacja w Polsce jest zła i nie chcę być bierna – przyznała po opublikowaniu okładki. – Jako dorosła osoba chcę powiedzieć dzieciakom LGBT: Przepraszam was, że tak jest. Spier*******my ten świat – dodała w wywiadzie pisarka Sylwia Chutnik.
  1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  2. Zdjęcie pobitej Dagmary Kaźmierskiej trafiło do sieci. Antek Królikowski skomentował, wspiera gwiazdę „Królowych Życia”
  3. Do sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegół

Sylwia Chutnik: mama jest lesbijką

Sylwia Chutnik od dawna wspierała LGBT+, jednak dopiero teraz zdobyła się na to, by publicznie poruszyć temat swojej orientacji. 41-letnia Polka, której książki znane są poza granicami kraju, opowiedziała, jak na ten fakt zareagował jej 16-letni syn.

Trudne to cholernie, usiąść i powiedzieć 16-latkowi nagle: „Słuchaj no, mama jest lesbijką”. Tymczasem syn zachował się fantastycznie, był jak mały Budda – przyznała w wywiadzie z magazynem.

Reakcja nastolatka okazała się pozytywnym zaskoczeniem i jak przyznała sama artystka, od teraz ma zamiar cieszyć się swoim coming outem i każdą pozytywną wiadomością, jaką dostanie od czytelników.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Sylwia Chutnik (@sylwia.chutnik)