Polka, Róża Rutkowka, absolwentka School of Form Uniwersytetu SWPS, zaprojektowała coś, co może znacznie odmienić losy świata. Chodzi o ekologiczną alternatywę dla opakowań z plastiku. Wszyscy wiemy, że tworzywa sztuczne stanowią dla naszej planety, a co za tym idzie – także dla nas, ogromne niebezpieczeństwo. Eko-opakowania SCOBY mogą wpłynąć na znaczną poprawę tej sytuacji.

Wielu naukowców z całego świata pracuje nad ekologicznymi zamiennikami plastiku. Powstaje wiele ciekawych projektów, z których część powoli trafia na rynek. Wśród nich znalazło się eko-opakowanie SCOBY. Możemy być dumni, bo jego pomysłodawczynią jest Polka!

Polka dokonała przełomu

Jak się dowiadujemy z informacji prasowej na stronie swps.pl, Polka zaprojektowała niezwykłe tworzywo, które może zastąpić plastik. Informacja na stronie głosi, że Róża Rutkowska stworzyła:

– […] SCOBY (Symbiotic Culture Of Bacteria and Yeast), tkaninę z grzybka kombuchy o właściwościach membrany, w którą można pakować żywność, jednocześnie przedłużając jej trwałość.

Z czasem może się okazać, że eko-opakowania SCOBY są przełomem w walce z plastikiem i zanieczyszczeniem środowiska. Okazuje się bowiem, że możemy je nawet zjeść, ewentualnie wyrzucić na kompostownik, wzbogacając tym samym środowisko.

  1. Był gwiazdą „Europa da się lubić”. Co dziś robi uwielbiany przez widzów Paolo Cozza? Wielu się zdziwi
  2. Dostałeś SMS od Lidla o danej treści? Jesteś w niebezpieczeństwie, natychmiastowo go skasuj
  3. Lidl znów przebił konkurencję. Wszystkie miłośniczki gotowania będą zachwycone

Polka wprowadza produkt na rynek

Portal noizz.pl informuje, że opakowania SCOBY już trafiły na rynek. Pierwszymi produktami z ich użyciem, które będziemy mogli kupić są mydła produkowane w polskiej manufakturze Manaika Natural Cosmetics.

Ekologia, problem zanieczyszczenia środowiska, walka o lepszy byt zwierząt to coraz popularniejsze tematy. Do świadomości ludzi w końcu dociera, że o Ziemię i jej mieszkańców także trzeba dbać. Dobrym krokiem są także przemyślane zakupy. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie jajek, odsyłamy Was tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

polka
fot. facebook.com/Manaika Natural Cosmetics

Polka stworzyła fenomenalne, ekologiczne opakowania.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa na południu Polski. Wprowadzono 1. stopień zagrożenia
  3. Ostatni odcinek ,,Nasz Nowy Dom” poruszył do łez. Metamorfoza była przeogromna, trudno ukryć zdziwienie
  4. 3 znaki zodiaku, którym trudno się zakochać. Lepiej uważaj, związek z nimi może być bardzo niestabilny
  5. Radosław Majdan już świętuje narodziny syna? Jedno zdjęcie mówi wszystko
  6. Wielki protest podczas wizyty Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego na Mierzei Wiślanej. Przeciwnicy nie wytrzymali

źródło: swps.pl/centrum-prasowe; noizz.pl

Poprzedni artykułWiemy już, jak będą wyglądały wakacje i kolonie w tym roku. MEN podał wytyczne
Następny artykułGinekolog oskarżony o zaniedbanie. Przez niego mogło dojść do tragedii, brak słów
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.