Polka zmarła podczas zdobywania górskiego szczytu. Informację o śmierci himalaistki przekazała za pośrednictwem Facebooka Magda Gorzkowska. Gdy schodziła ze szczytu, spotkała inną polską himalaistkę, Ritę Bladyko, jednak nie dało się już z nią porozumieć, a jej stan był ciężki. Mimo szybkiej akcji ratunkowej Rita Bladyko zmarła. Została znaleziona martwa przed namiotem. Miała 44 lata. 

Smutną wiadomością dla wszystkich himalaistów podzieliła się na Facebooku Magda Gorzkowska. Podczas schodzenia ze szczytu napotkała się na inną sportsmenkę, jednak nie mogła jej już pomóc.  Rita Bladyko zmarła. 44-letnia himalaistka zginęła w czasie próby zdobycia Manaslu w Nepalu, ósmej najwyższej góry świata. Polka została znaleziona martwa w pozycji siedzącej. 

Wybitna polka nie żyje

Zaledwie 27-letnia Magdalena Gorzkowska w piątek zdobyła szczyt Mansali(8156 m n.p.m), co więcej polka dokonała tego bez użycia dodatkowego tlenu. Niestety wielki sukces szedł w parze z bardzo smutną informacją. Himalaistka poinformowała na swoim Facebooku, że inna polska himalaistka, Rita Bladyko nie żyje.

polka
instagram.com/ritafollowing.thedream

– Ok. 500 m przed C4 spotkaliśmy Polkę Ritę Bladyko, z jej szerpą… Jej stan był bardzo nieciekawy, nie wiedziała kim jest i gdzie jest. Udało mi się namówić ją, że trzeba koniecznie schodzić w dół.. Powiedziałam Szerpom, żeby związali ją i ciągnęli w dwójkę do C4. Tak też zrobili. Zadzwoniłam do bazy i powiedziałam, że koniecznie trzeba Ritę ściągnąć na dół helikopterem. Szef bazy powiedział, że zaciągną ją do C3 i tam przyleci heli. W C4 dopilnowałam, by dostała tlen z butli, herbatę i ciepły śpiwór.

– Widziałam, że ludzie się nią zajmują i jest obok kolega z grupy. Zaczęliśmy schodzić do C3. Tam po prostu z Pembą padliśmy i zasnęliśmy… Wejście bez tlenu z butli jest bardzo wyczerpujące, więc w końcu mnie dopadło. Słyszałam głos Rity, jej Szerpa podał informację do Bazy, że jest z nią lepiej. Dziś rano obudziła mnie informacja, że Polka nie żyje... – napisała Gorzkowska na swoim profilu na Facebooku

polka
facebook.com/magdalena.gorzkowska.stm

Jak informuje portal wspinanie.pl Rita Bladyko została znaleziona martwa ok godziny 7:30 przed swoim namiotem. Helikoptery nie mogły ruszyć jej na pomoc, ze względy na złą pogodę. Rita Bladyko miała 44 lata.

polka
instagram.com/ritafollowing.thedream

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyślą na wakacje do Grecji i jeszcze zapłacą. Biuro podróży oferuje pracę marzeń
  2. Księżna Diana zginęła w wypadku przez taksówkarza? Po latach wychodzą nowe fakty w sprawie
  3. Dziewczyna została skatowana przed szkołą. Uczniowie wszystko nagrali, kibicując napastniczce
  4. Agata Duda w spektakularnej sukni w Belgii. Pierwsza Dama wygląda, jak milion dolarów!
  5. Nie żyje Jan Kobuszewski
  6. Kiedy ksiądz powiedział Ewelinie, ile żąda za udzielenie ślubu, kobieta zdębiała. Takiej chciwości jeszcze nie widziała w swoim życiu

 

 

Poprzedni artykułCórka opublikowała poruszające wideo. Pokazała, co pielęgniarka zrobiła dla jej umierającej mamy
Następny artykułMatki zaatakowały Olgę Frycz. Aktorka pokazała kolacje swojej córki „A gdzie mięsko?!”
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.