Polki i Polacy będą z pewnością zdruzgotani ostatnią decyzją Rafała Trzaskowskiego. Dla wielu z nich to bardzo ważne wydarzenie. Prezydent stolicy musiał przekazać pilną wiadomość. O wszystkim poinformował m.in. za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Niektórzy wskazywali, że tak właśnie może się stać. Nie wyrażam zgody.

Ostateczna decyzja Rafała Trzaskowskiego już zapadła. Niektóre Polki i Polacy mogą poczuć się zawiedzeni. Według przepisów prezydent nie mógł postąpić inaczej.

Polki i Polacy mogą poczuć się zawiedzeni

W piątek rano Rafał Trzaskowski za pośrednictwem swojego konta na Facebooku opublikował wpis, który wywołał wielkie emocje u niektórych internautów. Prezydent Warszawy nie wyraził zgody na organizację Marszu Niepodległości 11 listopada, który wcześniej został zapowiedziany przez środowiska nacjonalistyczne.

— W związku z negatywną opinią Sanepidu nie wyrażam zgody na organizację 11 listopada zgłoszonego Marszu Niepodległości. Opinia inspekcji sanitarnej, o którą również wystąpił wojewoda, wskazuje na trudną sytuację epidemiczną koronawirusa […] — napisał.

Dalej podkreślał, że sytuacja epidemiologiczna jest wyjątkowo poważna zarówno w samej Warszawie, jak i na całym Mazowszu. To właśnie m.in. w tym regionie odnotowywanych jest najwięcej zarażonych SARS-CoV-2.

Dodał również, że w czasie pandemii, gdy otrzyma się negatywną opinię Sanepidu, trzeba zakazać zgromadzeń. Jak do tej pory sądy takie zakazy podtrzymywały. Wyjaśnił również, „że w sytuacji wydarzeń spontanicznych rozwiązać je może Policja, nie urząd”.

  1. Kim jest nowa pierwsza dama USA? Mało kto pamięta, jaką scenę urządziła kilkanaście lat temu, gdy mąż chciał kandydować
  2. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  3. To już pewne. Stanie się 9 listopada. Polki i Polacy będą zdruzgotani decyzją

Polki i Polacy: zakaz Marszu Niepodległości 2020

Marsz Niepodległości jest zarejestrowany jako wydarzenia cykliczne. Jednak obecne przepisy sanitarne zakazują zgromadzeń publicznych powyżej pięciu osób. Jak można się domyślać, w Marszu ma zamiar wziąć udział o wiele więcej. O powstrzymanie się od jego organizacji apelował m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Spotkania powyżej ustalonego limitu są zakazane. Jednak prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz przekonuje, że zapowiedziany Marsz odbędzie się na takich samych zasadach co strajki kobiet.

— Według logiki Rafała Trzaskowskiego wirus omija manifestacje spontaniczne, a szaleje podczas cyklicznych. Pójdziemy więc spontanicznie — napisał na Twitterze.

W innym wpisie dodał, że zamierza odwołać się od decyzji prezydenta stolicy. Według niego Trzaskowski „mści się na patriotach, że przegrał w wyborach prezydenckich”.

2 listopada na Twitterze Marszu Niepodległości pojawił się plakat, który ma promować to wydarzenie w 2020 roku. Tegoroczny Marsz miał przejść pod hasłem „Nasza cywilizacja, nasze zasady”.

Został on wcześniej zapowiedziany na 11 listopada na godzinę 14.00 na Rondzie Dmowskiego. Taka decyzja z pewnością nie spodobała się organizatorom oraz niektórym Polkom i Polakom.

— Jeżeli rząd nic nie zrobi z grupą rozwydrzonych aborcjonistek, to nie ma żadnego prawa, by zatrzymać Marsz Niepodległości — powiedział lider i wokalista zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński w rozmowie z Mediami Narodowymi.

A wy uważacie, że Marsz Niepodległości 2020 powinien się odbyć?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

Rafał Trzaskowski zakazał Marszu Niepodległości. Niektóre Polki i Polacy będą zawiedzeni.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy
  2. Ogłosili stan nadzwyczajny. Władze biją na alarm. Sytuacja za polskimi granicami wymyka się spod kontroli
  3. Która z osób przed chwilą popełniła zbrodnię? Tylko 5% ludzi potrafi wskazać właściwą postać, zagadka na logiczne myślenie
  4. Od dziś nowy zakaz, nikt się nie spodziewał. Premier podjął kolejną decyzję, już za 2 dni wszystko może się zmienić
  5. Pilny apel premiera, zwrócił się do jednej grupy Polaków. Nie ma ani chwili do stracenia
  6. Nagranie wszystko potwierdziło. Paweł z „Rolnik szuka żony” postawił na swoim
  7. Cała rodzina poprosi o dokładkę. Obłędne placki ziemniaczane a’la pizza nie mają sobie równych

Źródła: twitter.com, facebook.com

 

Poprzedni artykułMelania Trump wiedziała, że jej mąż przegra? Zanim ogłoszono wyniki przed Białym Domem zauważono ciężarówkę do przeprowadzek
Następny artykułSklepy zostaną jednak otwarte? Minister mówi o kilku dniach, zaskakująca wiadomość dla wszystkich Polek i Polaków
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl