Polki i Polacy muszą przygotować się na ogromne zmiany, które zajdą już w poniedziałek 9 listopada. Media przekazały pilne wiadomości i jak się okazuje, zapadła już ostateczna decyzja w sprawie, której konsekwencje odczujemy wszyscy. Wielu może być zdruzgotanych. Niestety, sytuacja jest bardzo poważna.

W ostatnich dniach w Polsce padł kolejny rekord zachorowań. Niestety, druga fala epidemii koronawirusa okazała się o wiele silniejsza, a sytuacja w kraju jest bardzo poważna. Media przekazały najnowsze informacje. Już 9 listopada podjęte zostaną kolejne kroki. Polki i Polacy muszą się przygotować.

Polska krajem wysokiego ryzyka

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest bardzo dynamiczna, a to, co dzieje się w kraju, obserwują również inne państwa. Jak się okazuje, ostatnie doby spowodowały, że Czechy umieściły Polskę na czerwonej liście pod kątem bezpieczeństwa podróżowania. 

Jak przekazuje Onet.pl, Polki i Polacy muszą przygotować się na poważne restrykcje ze strony Czech, a te wejdą w życie już w poniedziałek 9 listopada. Niestety, Polska znalazła się na liście krajów wysokiego ryzyka zachorowania na koronawirusa.

Polki i Polacy nie mogą wjechać do Czech

Od najbliższego poniedziałku w związku z zaistniałą sytuacją i wprowadzonymi przez sąsiadujący kraj ograniczeniami, Polki i Polacy mają zakaz wjazdu na teren Czech. Od 9 listopada granice będą mogły przekroczyć jedynie poszczególne osoby. Wiadomo, kogo nie dotyczy zakaz.

 1. Widzowie ”Rolnik szuka żony” mocno się zdziwią. Za tydzień nie zobaczą kolejnego odcinka, wielkie rozczarowanie
 2. Mateusz Morawiecki nagle przekazał wiadomość dla wszystkich Polaków. Konieczna jest pełna mobilizacja
 3. Staruszka poszła na zakupy po godzinie 12. Po chwili wyszła ze sklepu zapłakana „Przeprosiła i wyszła”

Jak poinformował Onet.pl, granice z Czechami będą mogły przekroczyć osoby które:

 • posiadają zezwolenie na pobyt stały lub tymczasowy w krajach o niskim ryzyku wystąpienia COVID-19,
 • posiadają ważną wizę długoterminową lub zezwolenie na pobyt stały, lub czasowy w Republice Czeskiej wydane przez Republikę Czeską,
 • osoby z ważnym zezwoleniem na pobyt czasowy lub stały na terenie UE,
 • członkowie rodzin obywateli Republiki Czeskiej lub obywateli UE z pobytem na terenie Republiki Czeskiej, a także osoby będące z nimi w stałym związku partnerskim
 • są pracownikami transportu międzynarodowego,
 • są uczniami, studentami, pracownikami transgranicznymi, partnerami biznesowymi lub dyplomatami, których wjazd do kraju leży w interesie Czech.

Na terytorium Czech będzie można wjechać również w nagłych sytuacjach. Dodatkowo, jeżeli osoby te planują pobyt w Czechach przekraczający czas 12 godziny, muszą zostać przetestowane i są zobowiązane do wypełnienia formularza lokalizacyjnego.

Polki i Polacy przekraczający granicę Czech i pozostający w kraju, w ciągu 5 dni od przyjazdu muszą poddać się testowi PCR. Jak przekazał portal Republika Czeska honoruje także testy PCR, które zostały wykonane w państwach członkowskich Unii Europejskiej nie później niż 72 godziny przed przyjazdem na terytorium kraju.

Czechy zamykają granice z Polską

Granica z Polską zostanie zamknięta przez Czechy w poniedziałek 9 listopada. Z wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania zwolnieni zostaną pracownicy transportu międzynarodowego, pracownicy transgraniczni, Polki i Polacy, którzy w celu wykonywania pracy lub nauki regularnie przekraczają przynajmniej raz w tygodniu granicę z państwem sąsiadującym, dzieci poniżej 5 roku życia, a także dyplomaci akredytowani w Czechach.

Od 22 października podróże turystyczne do Czech nie są możliwe, a turyści nie mogą zakwaterować się w hotelach. W państwie wprowadzono stan wyjątkowy, który ma trwać co najmniej do 20 listopada.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Kamery nagrały zdumiewające zachowanie 12-latka. Kobieta wyciągnięta z opresji przez młodego bohatera
 2. Ministerstwo potwierdza, ogromna zmiana od 1 grudnia. Wspaniałe wieści dla wszystkich podróżujących własnym autem
 3. Wiśniewski ma na koncie nie tylko kilka małżeństw. Ujawnił całą prawdę „Byłem kiedyś z facetem”
 4. Małgorzata Socha ujawniła całą prawdę na temat męża. Fani zdębieli, gdy usłyszeli jej słowa
 5. Dziennikarz RMF nie mógł powstrzymać śmiechu. Szef Gabinetu Prezydenta ujawnił, czym zajmuje się Kinga Duda
 6. Miliony Polaków dostaną przykry prezent na święta? Możliwy porażający scenariusz
 7. 2 łyżki na 30 minut przed posiłkiem sprawią, że zniknie bolesna, intymna przypadłość. Jeden sok nie ma sobie równych

źródło: onet.pl

 

Poprzedni artykułUla Chincz urodziła. Gwiazda pokazała pierwsze zdjęcie maleństwa i zdradziła imię
Następny artykułDagmara Kaźmierska w końcu pokazała ukochanego. Para całuje się nad bajecznym tortem
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.