Polki i Polacy na pewno nie są zadowoleni z przekazywanych doniesień. Portal wiadomosci.radiozet.pl podał właśnie do wiadomości informację o niechlubnym wyniku Polski. Okazuje się, że na tle wielu krajów wypadamy zdecydowanie gorzej. Co więcej, już wkrótce wynik ten może zostać podwyższony. Wszystko zależy od nastawienia społeczeństwa.

Informacje przekazywane przez serwis wiadomosci.radiozet.pl nie mogą napawać optymizmem. Okazuje się, że Polska zanotowała awans w niechlubnym rankingu. Polki i Polacy bez wątpienia nie będą zadowoleni z takiego przebiegu sytuacji.

Koronawirus w Polsce. Awans w rankingu

Portal wiadomosci.radiozet.pl podał informację o awansie Polski w rankingu krajów pod względem liczby przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, ale okazuje się, że na tle innych państw wypadamy bardzo źle. Zdaniem serwisu Polska zanotowała awans z 40. na 16. miejsce w tym niechlubnym rankingu. Pozycja miała zostać odnotowana poprzez witrynę Worldometer.

– Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce utrzymuje się w ciągu ostatnich kilku dni na poziomie między 20 a 30 tys., ale bardzo niepokojące jest to, że u nas jest gorzej niż w innych krajach – cytuje słowa dr. hab. n. med. Ernesta Kuchara z rozmowy z PAP serwis wiadomosci.radiozet.pl. We wspomnianym rankingu kraj znad Wisły przeskoczył m.in. Belgię, Holandię, czy Ukrainę.

– Świadczy to o tym, że sytuacja u nas, w porównaniu z innymi krajami, jest po prostu gorsza. To jest niepokojące, bo znaczy to, że inni sobie lepiej radzą. Jest to coś, co mnie osobiście martwi – miał dodać Ernest Kuchar. Zdaniem eksperta powodem tak drastycznego awansu w tym niechlubnym rankingu, jest brak dyscypliny w momencie zagrożenia epidemicznego.

– Cóż się wyprawiało – maski traktowane jako amulet, który nosi się pod brodą lub pod pachą, manifestacje ludzi, którzy nie wierzą w pandemię. Koronawirus nie interesuje się przyczyną, z jakiej ludzie się gromadzą. Jeżeli stworzymy warunki do transmisji – to ona ma miejsce. A zrobiliśmy dużo, żeby takie warunki stworzyć – miał powiedzieć specjalista.

  1. Decyzja zapadła i nie ma już odwrotu. Od 11 listopada ogromne zmiany dla tysięcy Polek i Polaków, chodzi o konkretny zakaz
  2. Pod osłoną nocy pojawiło się oświadczenie Dziwisza. Tysiące osób patrzy z niedowierzaniem
  3. Pamiętacie Geri Halliwell ze Spice Girls? Dziś ciężko ją rozpoznać, zmieniła się niesamowicie

Ministerstwo zdrowia koronawirus

We wtorek 10 listopada 2020 roku ministerstwo zdrowia podało kolejne statystyki dotyczące przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Okazuje się, że w przeciągu minionej doby sytuacja epidemiczna w naszym kraju utrzymuje się na podobnym poziomie.

– Mamy 25 484 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (4276), wielkopolskiego (3846), małopolskiego (2697), mazowieckiego (1982), dolnośląskiego (2541), łódzkiego (1431), podkarpackiego (1236), pomorskiego (1116), kujawsko-pomorskiego (1108) – czytamy na Twitterze ministerstwa zdrowia.

Kolejne województwa zawarte w statystyce to – lubelskie (985), opolskie (762), zachodniopomorskie (738), świętokrzyskie (753), podlaskie (714), lubuskie (650), warmińsko-mazurskie (649).

MZ podaje, że z powodu zakażenia koronawirusem, w przeciągu ostatnich 24 godzin zmarło 61 osób, z kolei z powodu chorób współistniejących odnotowano 269 przypadków zgonów ludzi. W porównaniu z poniedziałkiem 9 listopada jest to wzrost o prawie 4000 przypadków. Już dziś możemy spodziewać się kolejnych danych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
  2. Niestety, żarty się skończyły. Wprowadzono godzinę godzinę policyjną, złe wieści z raju urlopowiczów
  3. 3 znaki zodiaku najlepszych mężów. Dziewczyny, nie ma na co czekać, będą traktować was, jak księżniczki
  4. Pięć tricków z TikToka na wyjątkowy makijaż. Odmienią twoje życie i ułatwią przygotowanie do wyjścia
  5. Nie żyje Józef Para. Aktor znany z ”Vabank” i ”Trędowatej” miał 98 lat
  6. Tak mieszka biskup na wsi: 21 hektarów i pałac za kilka milionów. Relacja rolnika
  7. Wypij zaraz po przebudzeniu na pusty żołądek. Odczujesz korzyści o jakich nie śniłeś, najpotężniejszy sok o właściwościach zdrowotnych

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułKolejne pomysły Fundacji Kai Godek. Chce zakazać marszów równości
Następny artykułLewandowscy nie mieli innego wyjścia, musieli się rozstać. Wszystko przez obowiązki, krótka rozłąka była konieczna
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl