Polki zostały postawione w wyjątkowo niekomfortowej sytuacji. Z dnia na dzień mogą stracić tysiące złotych. Zmiana dotyczy głównie matek i niestety — pieniędzy nie będzie można odzyskać. Znamy szczegóły ustawy, która wzbudza w sieci ogromne poruszenie. 

Polki muszą stawić czoła wyjątkowo trudnej sytuacji — mogą tracić tysiące złotych każdego miesiąca. Prawo w tej sytuacji jest bezradne. Wszystko przez zapisy związane z tarczą antykryzysową.

Polki stracą tysiące złotych

Jak podaje WP, te kobiety, które przebywają w Polsce na urlopie macierzyńskim muszą zmierzyć się z wyjątkowym problemem. Niestety, świadczenie, jakie otrzymują zostanie drastycznie zmniejszone. Powodem są nowe zapisy i wypłacanie środków z tarczy antykryzysowej.

 

Niestety, o zmniejszeniu wypłacanego zasiłku kobiety najczęściej dowiadują się w momencie, gdy otrzymają przelew. Mimo że miesięcznie mogą dostawać nawet tysiąc złotych mniej — państwo, prawo i sądy są bezradne.

  1. Janusz Palikot nagle przekazał wiadomość o tragedii. Śmierć zabrała bliską osobę, zwyciężyła choroba
  2. Pod Sejmem zrobi się bardzo gorąco, setki Polek i Polaków są zbulwersowane. Wychodzą na ulice, będą protestować w obronie dzieci
  3. Adam Małysz nagle ujawnił prawdę o swojej żonie. ”Psychika płatała jej figle”

Matki muszą przygotować się na problemy finansowe

Obniżenie środków wypłacanych matkom przebywającym na macierzyńskim jest w pełni zgodne z prawem. Wszystko dlatego, że zapisy dotyczące tarczy antykryzysowej przewidują możliwość zmniejszenia pracownikowi pensji przez panującą epidemię, niezależnie od jego obecnego statusu pracy. 

Jeżeli więc doszło do zmniejszenia wymiaru pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych musi na nowo ustalić zasiłek na podstawie zmniejszonego wymiaru pracy. Ustawa dotknęła szczególnie te kobiety, które otrzymywały premie miesięczne, ponieważ wysokość nowego świadczenia nie jest już ustalana na podstawie średniej z ostatnich 12 miesięcy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Polki
fot.pexels.com/Negative Space

Najbardziej mogą ucierpieć matki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mszyce i mrówki zaatakowały twoje róże? Roztwór z 1 rośliny odstraszy je w 1 dzień
  2. 700 osób miało kontakt z zakażonym. Porażająca wiadomość spod Tatr
  3. Czy pierwsza dama powinna dostawać wynagrodzenie? Wiadomo, ile zarabia Agata Duda
  4. Szczeniaki gonią małego chłopca. Nagle dziecko się potyka, wszystko się nagrało
  5. Rodzina Agnieszki Kotońskiej właśnie się powiększyła. Gwiazda „Gogglebox” wszystko trzymała w tajemnicy, płyną gratulacje
  6. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Śmierć przyszła nieubłaganie, nie żyje zasłużony Polak

Źródło: wp.pl

 

Poprzedni artykułAnia Wyszkoni obchodzi dziś okrągłe urodziny. Nie uwierzycie, ile tak naprawdę lat ma piosenkarka
Następny artykułMałgorzata Trzaskowska ma ważną prośbę do Agaty Dudy. Zależy jej tylko na jednej rzeczy, postawiła ultimatum
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.