Polsat i TVN poniosły zatrważającą klęskę w Sylwestra. Czegoś podobnego prawdopodobnie nikt nie mógłby się spodziewać. Sylwestra marzeń z Dwójką oglądało aż 5 mln widzów, całkowicie powalając tym samym konkurencję. Po raz kolejny okazało się, że kluczem do sukcesu jest miks różnych gatunków muzyki, w tym disco polo. Sylwester z TVP stał się więc nowa polską tradycją. 

Według danych Nielsena Sylwester z Dwójką oglądało 4,96 mln widzów. Sylwestrową Moc Przebojów emitowaną na Polsacie zdecydowało się zobaczyć zaledwie 2,19 mln osób. Najsłabiej w konkurencji wypada Warszawa – Stolica Sylwestra 2019, ponieważ chęć jej obejrzenia wykazało jedyne 1,44 mln osób. Podobnych statystyk raczej nikt nie mógł przewidzieć. 

Polsat i TVN poniosły klęskę 

Sylwester Marzeń emitowany na TVP2 zorganizowany był na Równi Krupowej w Zakopanem. Show startowało we wtorek o godzinie 20.00, a zakończyło się godzinę po północy. Wśród artystów, którzy pojawili się na zakopiańskiej scenie, wymienić możemy Zenka Martyniuka z zespołem Akcent, Marylę Rodowicz, Viki Gabor, Golec uOrkiestrę czy Mateusza Mijała. Oprócz polskich gwiazd widzowie oraz publiczność zgromadzona w Zakopanem mieli okazję posłuchać latynoskiej gwiazdy Natalii Oreiro

Z danych telemetrycznych Nielsen Audience Measurement udostępnionych dla portalu wirtualnemedia.pl przez Telewizję Polską jednoznacznie wynika, że transmisję między godz. 19.58 a 1.00 oglądało średnio 4,96 mln osób.

Sylwester marzeń okazał się bezkonkurencyjny 

Dodamy, że sylwestrowa noc w Zakopanem emitowana była również na kanale TVP Polonia. Średnia oglądalność w tej stacji między godz. 19.58 a 1.00 w nocy wyniosła 317 tys. osób. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski o niewiarygodnych wynikach oglądalności poinformował tuż po zakończeniu imprezy. 

-Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami: pik 8,015 mln o 22.43 na Z. Martyniuku. Sylwester śr: TVP2 6,06 mln (pik 8,015); Polsat 2,1 (pik 2,8 mln); TVN 1,3; (pik 2,08 mln). #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo!- napisał Jacek Kurski na Twitterze. 

Dodajmy jeszcze, że z danych udostępnionych przez Urząd Miasta Zakopane wynika, iż Nowy Rok przed sceną Sylwestra marzeń powitało około 70 tys. osób. Mimo to TVP również spotkało się z krytyką. Wiele osób zarzuca, że telewizja publiczna nie powinna stawiać na disco polo.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Polsat
instagram.com @polsatofficial

Polsat poniósł gigantyczną klęskę. 

Polsat
instagram.com @badzmyrazem.tvp

Sylwester w Zakopanem zdeklasował konkurencję. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Objawy raka płuc, które widać na twarzy. Nie wolno ich lekceważyć
  2. „Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  3. Borys Szyc wziął ślub! ”Tak kończymy ten niesamowity rok”
  4. Sandra Kubicka ma guza. Niezbędna będzie operacja
  5. Mama Radosława Majdana skomentowała ciążę synowej. Padły wzruszające słowa
  6. Nie żyje gwiazdor „M jak miłość”, „Klanu”, „Ekstradycji” i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.