Polsat przekazał wstrząsający komunikat. Jak się okazuje, to nie koniec zmiennej pogody w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem, których tym razem możemy spodziewać się w aż 10 województwach. Warunki atmosferyczne nie będą sprzyjające. Wydano alert pierwszego stopnia.
 
To nie koniec gwałtownych zjawisk atmosferycznych, które przeszły już nad Warmią i Mazowszem. Jak informuje Polsat, piorunów, burz, gradu, porywistego wiatru i deszczu mogą spodziewać się kolejne województwa. IMGW właśnie wydało kolejne ostrzeżenie. 
 
 
Polsat: nadchodzą burze z gradem
 
Jak informuje Polsat, burzom z gradem towarzyszyć mogą opady deszczu do ponad 30 mm i porywisty wiatr osiągający nawet 99 km/h. Tym razem IMGW wydało alert dla aż 10 województw
 
 
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz części mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, a także podlaskiego.
IMGW: ostrzeżenie pierwszego stopnia
 
Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że w województwach objętych alertem pogodowym należy spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne, a także stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia. Jak przypomina Polsat, w nocy ze środy na czwartek, burze przeszły nad Mazowszem i Warmią. Natomiast w ostatnim czasie, ulice Warszawy zamieniły się w prawdziwą rzekę
 
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.