Polsat News donosi o wzmożonych kontrolach. Na ulicach pojawi się wojsko i policja. Mundurowym nie umknie żaden niewłaściwy ruch. Kontrole pełnione będą z powietrza, wody i lądu – zapewnia rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji. 

W walce z niewidzialnym wrogiem, jakim jest koronawirus SARS-CoV-3, rząd wprowadził kolejne restrykcje, a także zaostrzył obowiązujące wcześniej ograniczenia. Mimo że cała Polska krzyczy #ZostańWDomu, nie każdy wziął sobie do serca wskazówki, dzięki którym możemy ochronić zdrowie nas wszystkich. Konsekwencje takich czynów są nieuniknione. Polsat News informuje o wzmożonych kontrolach. 

Koronawirus w Polsce: wzmożone patrole

– W sobotę i niedzielę na ulicach Warszawy, ale i innych miejscowości, pojawi się dużo patroli, w tym również liczne patrole piesze. W działaniach wspierani jesteśmy przez inne służby. Łącznie z policjantami, na ulicach Warszawy pojawi się kilka tysięcy osób, których zadaniem będzie zadbanie o przestrzeganie ograniczeń – powiedział nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

Jak dowiadujemy się z Polsat News, kontrole pełnione będą nie tylko z lądu, ale również z powietrza i wody.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wszystko to spowodowane jest ciągłym łamaniem zasad izolacji społecznej przez obywateli Polski

– Łącznie od 24 marca już ponad 300 osób zostało ukaranych w związku z art 54 kw. W ponad 170 przypadkach mówimy o mandatach karnych. A ostatnia doba to ponad 70 kolejnych informacji przekazanych do Powiatowego Inspektora Sanitarnego gdzie mogą być zastosowane jeszcze surowsze kary administracyjne. – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie Komendy Stołecznej Policji.

Policja informuje, że podczas kontroli przyświeca zasada zero tolerancji, co oznacza, że nikt z nas nie powinien liczyć na taryfę ulgową, jeżeli bez ważnej przyczyny postanawia wyjść z domu. Jak dokładnie będą wyglądały kontrole? 

  1. Czy policja może wystawić mandat biegaczom? Funkcjonariusze już ruszyli do akcji
  2. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  3. Polscy naukowcy ogłosili przełom. Opracowana przez nich substancja hamuje zakażenie

Polsat News: wojsko i policja na ulicach

Jak podaje Polsat News, na ulicach polskich miast pojawi się więcej mundurowych. A każdy nasz niedozwolony ruch będzie obserwowany również z powietrza, za pomocą dronów

– Policji pomagać będzie m.in. wojsko, żandarmeria wojskowa i funkcjonariusze straży miejskiej. By eliminować wszelkie zagrożenia, wykorzystane zostaną drony, monitoring miejski – zapewnia rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

Kontrole będą przeprowadzane również przez policjantów ruchu drogowego. 

Pamiętajmy, że nikt z nas nie może mieć pewności, czy nie zakaża koronawirusem. Za złamanie zakazów, zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, możemy zostać ukarani grzywną od 5 do 30 tys. złotych.  

Jak dowiadujemy się z Polsat News, w piątek 3 marca policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 130 tysięcy osób poddanych przymusowej kwarantannie. Niestety, w około 600 przypadkach stwierdzono uchybienia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:
polsat
fot. policja.pl

Jak dowiadujemy się z Polsat News, na ulicach miast pojawi się policja,  wojsko, żandarmeria wojskowa i funkcjonariusze straży miejskiej. Wszyscy będą czuwać nad przestrzeganiem wprowadzonych ograniczeń.

ZOBACZ TEŻ:

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.