Polsat dzisiaj wieczorem przekazał bardzo niepokojące informacje. Może się ziścić jeden z najgorszych możliwych scenariuszy. Miejscowi już zostali ewakuowani, by zapobiec ogromnej tragedii. Wszystko za sprawą tylko jednego czynnika, trzeba było działać błyskawicznie.

Jak podaje Polsat News, 30 z 75 osób w czwartek zostało ewakuowanych. Wszystkie działania zostały podjęte z powodu narastającego niebezpieczeństwa. Może dojść do straszliwej tragedii, podjęto więc natychmiastowe kroki.

Polsat ostrzega o wysokim ryzyku

Cała akcja ewakuacyjna została podjęta ze względu na bardzo wysokie ryzyko rozpadu lodowca w masywie Mont Blanc. Mieszkańcy Doliny Ferret w Alpach są w niebezpieczeństwie. Może tam dojść do osunięcia się nawet pół miliona metrów sześciennych groźnych dla życia fragmentów lodowca. Czy ostatecznie wydarzy się najgorsze?

Przyczyną rozpadu są duże skoki temperatury, które są tam monitorowane już od kilku lat. We wcześniejszych latach odnotowywano już podobne przypadki osuwania się gruzów (runęło łącznie około 176 tys. metrów sześciennych). Zapowiadane zdarzenie jest takie niebezpieczne ze względu na swoją nieprzewidywalność. Na chwilę przed samym osunięciem nie widać żadnych oznak zbliżającej się katastrofy. Dlatego trzeba działać zapobiegawczo tak szybko i wcześnie, by nie dopuścić do ofiar.

  1. Do mieszkania królowej życia weszli antyterroryści. ”Wysadzili drzwi”
  2. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli

Przymusowa ewakuacja może się przedłużyć

Jak podaje dalej strona polsatnews.pl mieszkańcy zostali ewakuowani na co najmniej trzy dni. Ich okres pobytu poza domem może się wydłużyć. Najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi.

Lokalny burmistrz podkreśla, że dolina opustoszała już wcześniej, ponieważ wyjechały stamtąd całkiem spore grupy turystów, którzy postanowili udać się na wakacje w Alpy, m.in. na kempingi. Lokalne władze zapowiedziały, że ewakuowany obszar może powiększyć się o kolejne dalsze domostwa, co w sumie daje 200 nowych osób.

Pozostaje nam z napięciem obserwować kolejne informacje w tej sprawie. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do kolejnej poważnej w skutkach katastrofy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Polsat
fot. unsplash.com/@ripato

Alpy to z pewnością idealne miejsce na wypoczynek.

Polsat
fot. pixabay.com/skeeze

Góry potrafią jednak być równie niebezpieczne, co piękne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W nocy media obiegła dobitna wiadomość. Dariusz Piontkowski przestał ukrywać prawdę, tysiące Polaków zawiodło się
  2. Skandal, do sieci wyciekły kolejne nagrania par, które poniosło na wieży widokowej. Wszystko widać
  3. Do sieci trafiło niesłychane zdjęcie Gabriela Seweryna. Fani osłupieli, nie jest na nim sam
  4. Andrzej Duda nagle stanął przed wszystkimi. Stało się nieodwracalne
  5. Przed chwilą Biedronka wydała nagły komunikat. Sieć ostrzega wszystkich klientów

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułDo mieszkania królowej życia weszli antyterroryści. ”Wysadzili drzwi”
Następny artykułMartyna Wojciechowska pokazała gorące zdjęcie z wakacji. Nic na sobie nie ma? My wiemy
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.