Polsat dotarł do zaskakujących informacji dotyczących nadchodzących obostrzeń. Zdaniem informatorów polastnews.pl już wkrótce możemy spodziewać się oficjalnych decyzji dotyczących wprowadzanych restrykcji. Chodzi m.in. o powrót nauczania zdalnego, zakaz organizacji wesel i wydarzeń sportowych z kibicami, a także zamknięcie sklepów monopolowych po godzinie 19. 

Pandemia koronawirusa szaleje na całego, a rządy państw wprowadzają kolejne obostrzenia mające na celu walkę z pandemią. Polsat News dotarł do informacji, które wkrótce być może zostaną oficjalnie potwierdzone. 

Polsat informuje: Wiemy, co leży na stole, jeśli chodzi o kolejne etapy obostrzeń

Jak podaje portal polsatnews.pl już wkrótce w życie mogą wejść nowe obostrzenia w naszym kraju. Mają one dotyczyć organizacji wesel, imprez masowych, nauczania zdalnego oraz sprzedaży napojów alkoholowych. Serwis przekazuje, że najprawdopodobniej w najbliższych dniach zostanie wprowadzony zakaz organizacji wesel, nawet przy ograniczonej liczbie gości. To samo ma się tyczyć innych tego typu imprez.

Według przekazywanych wiadomości władze miały się zastanawiać, czy zakaz obejmie cały kraj, lub te części, w których wprowadzona została czerwona strefa. Zważywszy na drastyczny wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce, istnieje prawdopodobieństwo, że w życie wejdzie ta pierwsza możliwość. 

Rozważany ma być także zakaz wstępu publiczności na imprezy sportowe, zatem stadiony i hale sportowe byłyby zamknięte dla wszystkich kibiców. Obiektem przemyśleń rządzących są również targowiska, które miałyby podzielić los stadionów i hal. Prowadzący interesy na targach mieliby otrzymać stosowne rekompensaty, które już wcześniej zapowiadał minister rozwoju technologii i pracy.

  1. RMF FM: Nowe restrykcje dla seniorów od jutra. Mamy całą listę nowych obostrzeń dla osób 60+
  2. Z ostatniej chwili: Nie żyje Mirosław Gontarski. Przed śmiercią opublikował porażające słowa, nikt nie pomógł
  3. Nagle pojawił się komunikat ministra MEN. Pilna wiadomość dla wszystkich uczniów

Koronawirus w Polsce. Powrót do nauczania zdalnego?

Wprowadzane restrykcje miałyby objąć także temat nauczania zdalnego. Według informacji przekazywanych przez portal polsatnews.pl w życie może zostać wdrożony plan, który mówi, że uczniowie powyżej dwunastego roku życia przejdą na tryb nauki zdalnej. Uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych mieliby odbywać naukę stacjonarną.

Kolejnym z pomysłów rządu byłoby wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu od godziny 19:00, a także wyłączenie stref monopolowych ze stacji paliw o tej godzinie. Według danych i analiz władz oznaczałoby to znaczne ograniczenie spotkań towarzyskich, które w ostatnim czasie stały się jednym z największych ognisk rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wielu ludzi zadaje pytanie, co z nadchodzącymi obchodami Wszystkich Świętych? Rządzący nie mają zamiaru zamykać cmentarzy, jednak bardzo prawdopodobne jest przeprowadzenie szerokiej akcji społecznej i medialnej, które zachęciłyby Polaków do rozłożenia wizyt na cmentarzach na kilka dni.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pies ma całkowicie zieloną sierść. Powód jest inny, niż można się spodziewać
  2. TVN przekazał ostrzeżenie dla Polaków, będzie się działo. Lepiej odłożyć wyjazdy
  3. Katarzyna Cichopek wyrzucona z serialu. Została potraktowana w okrutny sposób
  4. Zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony? Nowe rozwiązanie na czas pandemii
  5. Z jakiego serialu pochodzi ten kadr? Mało osób jest w stanie odpowiedzieć poprawnie
  6. Największa metamorfoza ostatnich lat. Boczek ze „Świata według Kiepskich” nie przypomina już dawnego siebie

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułPilny apel Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o Wszystkich Świętych w Warszawie
Następny artykułWiadomość sprzed chwili, nie żyje słynny polski dziennikarz. Rodzina pogrążona w żałobie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl