Polsat właśnie przed chwilą przekazał wszystkim Polakom ważny komunikat. Wszystko wydarzy się jeszcze dzisiaj i dotyczy sporej części Polaków. W niektórych rejonach może być szczególnie niebezpiecznie.

Portal polsatnews.pl przed godziną 16 przekazał bardzo ważne informacje. Wydano ostrzeżenia aż dla pięciu województw — przekazujemy dla których. Zobacz czy niebezpieczeństwo dotyczy też ciebie.

Polsat przekazuje ważne informacje

Jak przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nad Polską pojawią się gwałtowne burze. Wiatr w porywach może dochodzić nawet do 65 km/h. Może dojść do opadów gradu, już wydano specjalne ostrzeżenia.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed ulewami i burzami. Komunikat wydano dla województwa dolnośląskiego i opolskiego, a także dla południowych powiatów woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. O wszystkim poinformował polsatnews.pl. Jak czytamy na stronie:

– Po południu IMGW informowało, że w powiatach bieszczadzkim, leskim i sanockim w woj. podkarpackim, stopień zagrożenia podniesiono ze stopnia pierwszego na drugi. W tych powiatach w czasie burz mogą wystąpić opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h.

  1. Wielka radość w życiu Lewandowskich. Robert jest wniebowzięty, pozostało już tylko czekać
  2. Pytanie na śniadanie w ogniu poważnej krytyki. TVP oskarżone o znęcanie się nad zwierzęciem, odpowiedziała gwiazda stacji

Co oznaczają te ostrzeżenia?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia informuje nas, że mogą wystąpić niebezpieczne warunki meteorologiczne, które mogą spowodować straty materialne oraz wywołać bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza tyle, że te zjawiska mogą przybrać jeszcze intensywniejszy wymiar. IMGW zastrzega, że sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie i należy z uwagą obserwować nowe wiadomości.

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje aktorka znana z filmów na TVP, TVN i Polsacie. Zmarła w skrajnej biedzie
  2. Przyjaciel Woźniak-Staraka powiedział za dużo? Rok po śmierci ujawnił jego największy sekret, nieliczni wiedzieli
  3. Nie miała pojęcia, że jest w ciąży. Urodziła na ulicy, dziecko wypadło na chodnik
  4. Magda Mołek została pobita, ujawniła szczegóły swojego koszmaru. „Z całej siły uderzył mnie w twarz”
  5. Wyśledzili Magdę Gessler. Nie miała doczepów ani makijażu, z ukrycia zrobili jej kompromitujące zdjęcie

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułSpełnił się najczarniejszy scenariusz. Nie żyje uwielbiana aktorka, bliscy walczyli do końca
Następny artykułDominik z ”Gogglebox” pokazał nieziemsko piękną żonę w bikini. Internauci zgodni: ”Petarda”
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.