Polsat przekazał dzisiaj nienapawające optymizmem wiadomości. Okazuje się, że sytuacja jest coraz gorsza i nie zapowiada się na to, by w najbliższym czasie uległa zmianie. Już dziś większość kraju została objęta dodatkowymi restrykcjami, których muszą przestrzegać wszyscy. Koronawirus nie odpuszcza, a z czasem może być jeszcze gorzej.

Z dnia na dzień odnotowywane są kolejne zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Niestety, ale nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie tendencja zakażeń spadła. Polsat przekazał niepokojące informacje dotyczące zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Warto się z nimi zapoznać

Koronawirus w Polsce. Polsat przekazał niepokojące informacje

Jak informuje portal polsatnews.pl w przeciągu ostatniej doby został odnotowany wzrost chorych na COVID-19, których stan wymagał podłączenia do respiratorów. Podano, że liczba ta w sumie wyniosła 604 pacjentów. Jeszcze dzień wcześniej takiej pomocy wymagało 540 zakażonych. Potwierdzeniem powagi sytuacji jest fakt, że jeszcze przed tygodniem podpiętych pod respiratory było ponad połowę mniej pacjentów. 

Serwis przekazuje, że na ten moment polska służba zdrowia ma do dyspozycji ok. 1100 respiratorów dla pacjentów chorych na koronawirusa. Natomiast jednym z poważniejszych problemów ma być brak lekarzy, którzy mogą obsługiwać respiratory.

  1. Polska znowu zamknie granice? Ministerstwo zabrało głos, już wszystko jasne
  2. Fani „M jak Miłość” zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości
  3. Fani Krawczyka zdruzgotani, artysta już żegna się ze wszystkimi. „Bóg mój zaprosi mnie do swego niebiańskiego chóru”

COVID-19. Liczba respiratorów w Polsce

W sobotę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz miał przekazać, że polska służba zdrowia dysponuje obecnie 1115 respiratorami. Jeszcze przed paroma dniami rzecznik podawał, że podawana liczba respiratorów w raportach resortu zdrowia to – liczba dostępnych respiratorów dla pacjentów z covid.

W kwestii 1115 respiratorów, którymi ma dysponować służba zdrowia w naszym kraju, Wojciech Andrusiewicz miał powiedzieć, że:

–  To są to respiratory na stanowiskach respiratorowych, więc są to miejsca dostępne dla pacjentów. Nie raportujemy państwu respiratorów, które stoją w magazynie, czy na korytarzu w szpitalu, te raporty dotyczą sprzętu, który jest dostępny dla pacjentów – zaznacza rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Dodatkowo Wojciech Andrusiewicz miał zapewnić, że szpitale w Polsce dysponują 14,7 tys. łóżek dla pacjentów zakażonych COVID-19. Portal polsatnews.pl podaje, że rzecznik podkreślił fakt o sukcesywnym zwiększaniu liczby łóżek i respiratorów.

ZOBACZ ZDJĘCIE: 

Polsat podał informację o zwiększeniu liczby pacjentów chorych na koronawirusa, wymagających podłączenia do respiratora.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Potwierdziła i ona. Wojciechowska pokazała wspaniałe zdjęcia ze ślubu, sesja na łonie natury robi wrażenie
  2. Druzgocące doniesienia. Żona Krzysztofa Krawczyka potwierdziła odejście muzyka. A miał wyruszyć w ostatnią muzyczną podróż po świecie
  3. Agata: „Byłam u ginekologa i myślałam, że się rozpłaczę. Nie spodziewałam się, że usłyszę od niego podobne słowa”
  4. Pamiętacie Zuzię z ”Lokatorów”? Zrobiono jej zdjęcia, ciężko uwierzyć własnym oczom
  5. Kobieta zauważyła na swoim ciele niewielkie wklęśnięcie. Diagnoza okazała się druzgocącą, teraz ostrzega innych
  6. Biedronka, Lidl, Auchan i Kaufland przekazują ważne informacje. Wiadomość uszczęśliwi wielu Polaków

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułUczniowie w stanie Vermont dostaną darmowe prezerwatywy. Czy w Polsce powinni zrobić podobnie?
Następny artykułWstrząsające nagranie. Jarosław Kret cały się trzęsie i ciężko oddycha, potrzebuje pomocy?
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.