Polsat przekazał straszną wiadomość. Poinformowano o tragedii, w wyniku której doszło do śmierci i zaginięcia kilku osób. Na szczęście część z nich udało się uratować. Przekazywane informacje mrożą krew w żyłach. Obecnie służby przeprowadzają akcje ratunkowe i poszukiwawcze. Wkrótce można spodziewać się kolejnych informacji.

Według doniesień stacji telewizyjnej Polsat doszło do wielkiej tragedii. Służby ratunkowe robią wszystko, by pomóc poszkodowanym i odnaleźć zaginione osoby.

Polsat: Doszło do wielkiej tragedii

Stacja telewizyjna Polsat przekazała fatalną informację – Co najmniej jedna osoba zginęła we wtorek w wyniku zatonięcia łódki z migrantami w kanale La Manche nieopodal Dunkierki. Uratowano 17 osób, a co najmniej jedna – prawdopodobnie małe dziecko – zaginęła – czytamy na stronie polsatnews.pl.

Według przekazywanych informacji pasażerami łódki mieli być głównie migranci z Iranu, którzy próbowali przedostać się na teren Wielkiej Brytanii. Wśród nich znajdowali się mężczyźni, kobiety oraz dzieci. Portal polsatnews.pl podaje, że wśród ludzi, którzy znajdowali się na łódce, brakuje co najmniej jednej osoby. Najprawdopodobniej jest to małe dziecko.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Do zaistniałej tragedii miało dojść w okolicach godziny 8:30 rano nieopodal miejscowości Loon-Plage koło Dunkierki. Do akcji ratunkowej zawezwano służby medyczne i ratunkowe oraz śmigłowiec francuskiej marynarki wojennej. 

Według doniesień serwisu w bieżącym roku za pomocą małych łodzi oraz pontonów kanał La Manche miało pokonać nawet kilka tysięcy migrantów. W roku poprzednim podczas takiej przeprawy miało co najmniej cztery tysiące ludzi.

  1. Nagle Morawiecki zabrał głos ws. wyroku TK. Polki mogą być zdruzgotane
  2. Tragedia w rodzinie królewskiej. Książę nie żyje, tragiczna wiadomość z zagranicy obiegła media, był taki młody
  3. Nagły zwrot akcji, rząd będzie interweniował. Mamy czas do piątku, pozostało tylko czekać

Migranci przedostają się na teren Wielkiej Brytanii

Jeszcze przed kilkoma tygodniami media w Wielkiej Brytanii informowały o masowej walce z migrantami przepływającymi przez kanał La Manche. Brytyjskie władze podejmowały wszelkich starań do podejmowania walki z nielegalnym przedostawaniem się na granicę Wysp.

W sierpniu brytyjska straż graniczna zmagała się z masowym napływem migrantów na teren Wielkiej Brytanii. Jak podaje portal wgospodarce.pl tylko w jednym tygodniu sierpnia przechwycono na brzegu lub po drodze sześć łodzi, na których znajdowało się 71 osób – To oznacza, że od początku sierpnia przy próbie przedostania się do Wielkiej Brytanii drogą morską schwytano już ponad 650 osób – z czego aż 235 w czwartek 6 sierpnia, gdy pobity został rekord, jeśli chodzi o zatrzymanych w ciągu jednej doby nielegalnych imigrantów – czytamy na stronie wgospodarce.pl.

Według wyliczeń stacji telewizyjnej Sky News liczba migrantów w  stosunku do ubiegłego roku wzrosła ośmiokrotnie. Jeszcze na początku sierpnia mówiło się o 4 tys. osób. Powodem tak gwałtownych wzrostów migracji na teren Wielkiej Brytanii miała być m.in. ładna pogoda.

Jednak kolejnym z powodów mógł być fakt, że od początku 2021 roku w Wielkiej Brytanii wejdą nowe przepisy imigracyjne, przez które przedostanie się na teren Wysp będzie zdecydowanie trudniejsze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Już od wczoraj znaczna zmiana w podatkach. Zachowasz w portfelu znacznie więcej pieniędzy
  2. Papież Franciszek zadecydował. Wiadomo, jak będzie wyglądać Wszystkich Świętych, ogromne zdziwienie dla podróżujących
  3. Wojsko już jutro wychodzi na ulice. Premier wydał nowe rozporządzenie, to już pewne
  4. Prowadzący TVP Info zabrał głos na antenie ws. wyroku TK. Straci pracę w Telewizji Publicznej?
  5. Kasia Tusk wyszła na ulicę protestować. Pokazała SMSa, którego dostała od ojca w trakcie
  6. Bojówki uzbrojonych mężczyzn zaatakowały Strajk Kobiet, w tym dziennikarki. Są ranni
  7. Klasyk w wydaniu, które was zaskoczy. Surówka z kapusty w połączeniu z jednym składnikiem daje spektakularny efekt

Źródło: polsatnews.pl, wgospodarce.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl