Polsat przekazał bardzo pilną wiadomość, z którą powinni zapoznać się wszyscy Polacy. Jeśli w Twojej lodówce znajduje się ten produkt, pod żadnym pozorem nie powinieneś go spożywać. Sytuacja jest bardzo poważna, zatem konieczna jest reakcja. Warto dowiedzieć się, czy ktoś z bliskich nie miał styczności z omawianym produktem.

Stacja telewizyjna Polsat poinformowała o niebezpieczeństwie kryjącym się w jednym z produktów. Warto zapoznać się z przekazywanymi wiadomościami, gdyż wspomniany produkt mógł się znaleźć w lodówce wielu Polaków.

Polsat poinformował o niebezpieczeństwie

Polsat przekazał informację Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. W czwartek poinformowano o wykryciu pałeczek salmonelli w jednej partii masła wyprodukowanego w fabrykach w Łukowie w woj. Lubelskim.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że w wyniku przeprowadzanych badań przez inspektorów Państwowej Inspekcji Sanitarnej obecność salmonelli została stwierdzona w jednej z pięciu przebadanych próbek masła.

– Chodzi o produkt Masło Extra Lumiko, 200 g o numerze partii: 17.11.2020 051 13:06. Producentem jest Lumiko Sp. z o.o., ul. Międzyrzecka 81, 21-400 Łuków, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 06111601 WE – czytamy na portalu polsatnews.pl.

Państwowa Inspekcja Sanitarna miała zawiadomić o stwierdzonej niezgodności Inspekcję Weterynaryjną, która jest właściwym organem do nadzoru produkcji masła. Obecnie trwa postępowanie, które ma na celu wykrycie przyczyny zaistniałego zjawiska. Firma została poinformowana o konieczności wycofania produktu ze sprzedaży. Listy dystrybucyjne również zostały ustalone.

  1. Gigantyczne manifestacje ruszyły, ulice są sparaliżowane. Wszędzie policja i wojsko, słychać tylko krzyki
  2. Nagle zwołano posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wiemy, czego dotyczy
  3. RMF właśnie przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyją. Śmierć nadeszła nieoczekiwanie

Czym jest salmonella?

Salmonella jest bakterią średniej wielkości, zwykle zaopatrzonej w rzęski. Należy do bakterii wewnątrzkomórkowych, które rezydują w komórkach zarażonego organizmu. Są niebezpieczne dla człowieka. Mogą wywoływać zatrucia pokarmowe, biegunkę, a także gorączkę, czy wymioty.

Firma produkująca masło, w którym zostały wykryte pałeczki salmonelli, wydała oficjalne oświadczenie:

– Firma oświadczyła, że prowadzi ciągły monitoring na obecność pałeczek salmonelli w wyprodukowanych produktach. Badania są realizowane zgodnie z harmonogramem, który zakład przedkłada Inspekcji Weterynaryjnej. Do tego momentu nigdy nie stwierdziliśmy obecności tego patogenu – podają reprezentanci firmy Lumiko.

W dalszej części oświadczenia podano m.in. skład produktu – Dodatkowo, kontroli poddawany jest monitoring środowiskowy w kierunku Salmonelli, który również nigdy nie wykazał obecności tych pałeczek. Produkt jest wyprodukowany ze śmietanki pasteryzowanej, a prawidłowość procesu pasteryzacji potwierdzają wizualizacje – dodali producenci.

Na koniec zapewniono, że wszczęto działania w celu ustalenia przyczyny występowania niezgodności, a także poinformowano o badaniach nad produktami.

Nasze produkty wielokrotnie są badane przez Powiatową Inspekcję Weterynaryjną oraz przez różne Sieci handlowe, które zakupują od nas produkty i nigdy pałeczek Salmonelli nie stwierdzono. Zakład podjął wszelkie działania w ustaleniu przyczyny niezgodności i jest w trakcie ich analizy – zakończono.

Zalecamy, by sprawdzić, czy w Państwa lodówce nie znajduje się omawiany produkt.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Cezary Pazura wygadał się o nietypowej sytuacji w relacjach z córką. Nie jeden ojciec by się poddał
  2. Postanowione. Będą darmowe testy dla wszystkich na COVID-19. Jest przełom. Dla Europy to przetarcie szlaków
  3. Maciek: „Jeśli nie jesteś gotowa zostać w domu i nie pracować, nie jesteś prawdziwą kobietą. Ktoś musi gotować i sprzątać”
  4. Ważne: Minister Zdrowia przekazał kilka minut temu. Właśnie ogłosił co z obostrzeniami
  5. Sprzed chwili: Trwa konferencja Premiera, zapadła ostateczna decyzja ws. 1 listopada, już wszystko jasne
  6. Kai Godek puściły nerwy, nie wytrzymała. „Hańba”
  7. Planujesz na obiad gołąbki? Pamiętaj o niezawodnych trickach naszych babc

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułPrzemek Kossakowski wydał nagłe oświadczenie. Rozpętała się burza
Następny artykułProtest w Warszawie: Sytuacja się zaognia. Trzaskowski musiał interweniować, nie miał wyjścia
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl