Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kiedy dziennikarka telewizji Polsat wygrała z rakiem, Polska oszalała. Tysiące kobiet nie mają tego szczęścia
Robert Głowacki
Robert Głowacki 13.02.2019 15:03

Kiedy dziennikarka telewizji Polsat wygrała z rakiem, Polska oszalała. Tysiące kobiet nie mają tego szczęścia

polsat
instagram.com/joanna__gorska

Dziennikarka telewizji Polsat Joanna Górska walczy ze złośliwym nowotworem piersi. Prezenterka Polsat News ma za sobą ciężkie chwile. Rak to choroba trudna do pokonania, ale jak się okazuje, wszystko jest na dobrej drodze, aby Górka wyzdrowiała. Tysiące kobiet nie mają tego szczęścia.

Nowotwór złośliwy to diagnoza, której boimy się najbardziej. Późne wykrycie raka często kończy się śmiercią. Prezenterka telewizji Polsat – Joanna Górska jest na dobrej drodze, aby pokonać nowotwór. Poznajmy jej historię.

Prezenterka telewizji Polsat ma nowotwór

Joanna Górka jest jedną z głównych prezenterek informacyjnych stacji Polsat. Znana dziennikarka przez ostatnie lata zmagała się ze straszną chorobą. Nowotwór złośliwy– taką diagnozę usłyszała od lekarza znana prezenterka. Rak piersi, z jakim zmaga się Górka to choroba wielu kobiet w Polsce. Jak się okazuje prezenterce udało się pokonać, wroga, jakim okazał się rak piersi. Na swoim Facebooku poinformowała fanów, że jest już na ostatniej prostej, aby wygrać walkę z nowotworem:

– Pani Joanno, jest całkowita odpowiedź na chemioterapię, wszystkie wycięte tkanki czyste, bez komórek nowotworowych-na takie słowa lekarza czekaliśmy z Robert Szulc od miesięcy. Przeciwnik, chyba już teraz można napisać, BYŁ bardzo silny-trójujemny, hormononiezależny, agresywny 95% -napisała dziennikarka Polsat News.

Nowotwór złośliwy: Nie czekaj, zrób badania!

Dziennikarka telewizji Polsat nie opowiadała o chorobie podczas jej przebiegu. Chorowała i leczyła się w ciszy, bez niepotrzebnego jej wtedy zainteresowania mediów.

Dopiero gdy zakończyła chemioterapię zdecydowała się opowiedzieć, kiedy dowiedziała się o chorobie i jak wyglądało to na samym początku z jej perspektywy. Dziennikarka nie ukrywa, że początki były bardzo ciężkie.

– Zaczęło się 20 lipca. Było ciężko, momentami bardzo… Wierzyłam jednak, że mam duże szanse. Dlaczego? Bo kiedy dziada wyczułam, nie czekałam, zrobiłam badania. […] Czas jest kluczem-bardzo bym chciała, aby wszyscy o tym pamiętali. Badania powinny być dla nas czymś normalnym, zwykłym, a nie nadzwyczajnym – napisała na Facebooku prezenterka Polsat News.

Teraz dziennikarkę czeka radioterapia i rehabilitacja. Trzymamy kciuki i jesteśmy całym sercem z Joanną. Równocześnie chcemy przypomnieć naszym czytelniczkom o regularnych badaniach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Polsat

Joanna Górska to jedna z bardziej znanych prezenterek telewizji Polsat.

Polsat

Joanna Górska zachorowała na złośliwy nowotwór piersi. Rak to trudna do przyjęcia diagnoza.

Polsat
Prezenterka Polsat News o chorobie dowiedziała się w lipcu 2017 roku. Od razu udała się na szereg badań, aby jak najszybciej zacząć walkę z rakiem.
Polsat
instagram.com/joanna__gorska

Joanna Górka wygrała walkę z rakiem. Przeszła chemioterapię i doszła do siebie. Prezenterka wróciła do pracy i znowu możemy ją oglądać na antenie telewizji.

Polsat
instagram.com/joanna__gorska

Joanna Górska jest aktywna na Instagramie, na którym też opisywała swoją walkę z chorobą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata Tyszkiewicz z partnerem o 30 lat młodszym była szczęśliwa. „Nie ma nic piękniejszego
  2. Kim jest mama Barbary Kurdej-Szatan? To niezwykła osoba o wielkim sercu
  3. Najmodniejsze kolory włosów 2019. Jakie koloryzacje są modne?

źródło: fakt24.pl